%15
Gıcıklar - Andrews, Jesse

Gıcıklar

Jesse Andrews

Yayınevi: Pegasus

Yayın tarihi: 04/2017

ISBN: 9786052991558

Çevirmen : Sevinç Seyla Tezcan

Türkçe | 336 Sayfa | 13,50 x 21,00 cm

Tür: Roman Öykü

  • 39,10 TL
  • 46,00 TL

Bir grup. Bir yolculuk. Leş olmayabilecek bir şov. 

Sevdiğiniz bir grup var mı? Tamam. Güzel. Ne yazık ki o grup aslında çok kötü. Wes ile corey size nedenini hemen anlatabilir.

Wes ile Corey’nin gıcık kapmadıkları bir şey yoktur. Sevdikleri gruplara bile gıcık olurlar. Hatta gıcık olunacak taraflarını bulmadan bir şeyi sevmeleri mümkün değildir.

Bu yüzden caz kampı denilen Caz Sesi’yle konuşup gayet rahat görünmeye çalışan bir sürü manyakla dolu korkunç yere gönderildiklerinde Wes ile Corey tüm benlikleriyle buraya gıcık olurlar. Neyse ki ikisinin toplamından daha büyük bir gıcık olan Ash de onlarla aynı fikirdedir.

Üçlü kendi gruplarını kurmak ve turneye çıkmak için kamptan kaçmanın harika bir fikir olduğuna karar verir. Ancak cevapsız bir soruyla karşı karşıya kalırlar: Gerçekten her şeye gıcık olan insanlar nasıl gıcık olmayacakları bir müzik yapabilir?

Cevap, facialarla dolu, komik ve duygusal anları eksik olmayan bir yol macerasında gizlidir. Üçlünün başarı ile başarısızlık arasında gidip gelişleri sırasında romantik anlar yaşanacak, sinirler gerilecek, hijyen görmezden gelinecektir.

“Bağırış çağırış, kötü kararlar, doğaçlama müzik, fazla kafein ve abur cuburla dolu bir hikâye.”

- Publishers Weekly

“Gençlik öfkesi, rock & roll ve kızlarla dolu bu maceralı kitabı okurken kahkaha atmamak mümkün değil. Müzik, takma isimler, sınırsız para ve efsanevi bir yol macerası...”

- Voya

“Gıcıklar harika bir kitap. Şaşırtıcı, komik, rahatsız edici ve büyüleyici.”

- Roddy Doyle

“Müzik ve dram yüklü bu gençlik hikâyesi komik sahnelerle dolu.”

- Kirkus Reviews

“Yazarın zihnindeki farklı sesler arasında adeta doğaçlama yapılmış. Oldukça komik, üstelik duygusal olarak klişeye veya gösterişçiliğe kaçmıyor. Yeniden genç olup sınıftaki herkese bu kitabı okumalarını söylemek isterdim.”

- John Corey Whaley, Michael L. Printz Ödüllü yazar

“Gerçekten tuhaf ve acı verecek kadar dürüst. Gıcıklar yol macerasına atılan gençleri anlatan bir hikâyeden çok daha fazlası... Aileye, kaybetmeye ve aşka dair bir öykü.”

- Margaret Stohl

“Üç gencin yol hikâyesinde dostluk, cesaret ve farkındalıkla ilgili, büyümeye dair çok şey mevcut.”

- Bulletin of the Center for Children’s Books

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2019 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı