Girişimciler için Model Önerisi İşçi Kooperatifleri  - Çatak, Ayşen

Girişimciler için Model Önerisi İşçi Kooperatifleri

Ayşen Çatak

Yayınevi: Cinius

Yayın tarihi: 12/2017

ISBN: 9786052964309

Türkçe | 173 Sayfa | 16 x 23 cm

Tür: İş Dünyası

“Hayatınızda aldığınız kararlardan sadece bir ya da ikisi, birden çok jenerasyonu etkileyecek güce sahiptir. İşletmenizi işçilere devretmek, bunlardan bir tanesidir."
Kim Jordon  New Belgium Brewing’in CEO’su

 “Çalışanların mülkiyetinde bulunan bir şirkette çalışmak, başarılı olma anlamında bize büyük bir motivasyon veriyor. Çünkü bu şirket aynı zamanda bizim de şirketimiz, başka birinin şirketi değil. "  Tullis Russell Çalışanı

 “Mondragon bize; topluma katkı sağlamanın ve işyerini organize etmenin alternatif bir yolu olduğunu gösteriyor. Her zaman çevrenizde hayal kuran kişiler ve fikirler vardır. Ancak bunların hangisinin işe yarayacağını bilemezsiniz. İşte şimdi işe yarayan bir tanesi karşınızda ve bu iş şekerlemelerden ve tatlılardan oluşmuyor. İşin konusu, teknolojik olarak sofistike ürünlerdir ve bu gerçekten dikkate değer bir şeydir… Bu insanlar, Mondragon’da tam bir bölgesel gelişim sağlamışlardır. Bu model, dünyadaki diğer insanların örnek alabileceği bir modeldir… Mondragon’un önemli olmasının bir diğer nedeni de gerçek bir alternatif sunmasıdır. Bu noktaya nasıl gelindiği bilinmektedir ve bu, dünyanın başka bir yerinde de yapılabilecek bir şeydir.”
Dr. David Ellerman
ICA Group (USA)

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2019 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı