%25
Gökyüzüne Uzanan Merdiven - Colin, Beatrice

Gökyüzüne Uzanan Merdiven

Beatrice Colin

Yayınevi: Nemesis

Yayın tarihi: 03/2019

ISBN: 9786052164914

Çevirmen : Nilgün Birgül

Türkçe | 392 Sayfa | 13,5 x 21 cm

Tür: ROMAN- ÖYKÜ

  • 104,25 TL

 1886 yılının Şubat ayı. Paris günleri son moda kıyafetler, ihtişamlı balolar ve sanat etkinlikleri eşliğinde geçerken, Eiffel Kulesi romantik şehrin eşsiz siluetini tamamlamak üzere adım adım yükselmektedir. Şöhret olma hayaliyle yanıp tutuşan sanatçılar, macera peşinde koşan turistler ve elit tabakadan eş bulmaya hevesli gençlerle dolup taşan atmosferde farklı hayatlara sahip Émile ile Caitrona’nın yolları kesişir.

Cait, kötü sonlanan evliliğinin ardından yaşadığı maddi sıkıntılar yüzünden istemediği bir işi kabul etmek zorunda kalmıştır. Varlıklı bir ailenin vârisi olan Émile ise Cait ile tanıştıktan sonra toplumsal statüsüne uygun bir eş seçmek ile hayallerinin peşinden gitmek arasında tercih yapmalıdır. Eiffel Kulesi, Paris’in sembolü olma yolunda emin adımlarla gökyüzüne doğru uzanırken, Cait ile Émile aşkları için neleri feda edebileceklerine karar vermek durumundadır.

Gökyüzüne Uzanan Merdiven, Eiffel Kulesi’nin temelindeki aşkı anlatan ve her sayfasına işlenmiş tarihsel dokusuyla bir kadının dünyadaki yerini, sınıf ayrımcılığının geldiği noktayı, sevginin bizden beklediği fedakârlıkları sorgulatan zarif, kışkırtıcı, ışıltılı bir roman.

 

Yazar Hakkında: Eski bir kültür-sanat muhabiri olan Beatrice Colin yetişkin ve çocuk kitaplarının yanı sıra kısa hikâyeler ve BBC için radyo oyunları yazmıştır. Glasgow’da bulunan Strathclyde Üniversitesi’nde yaratıcı yazarlık üzerine ders veren yazarın ikisi çocuklar için olmak üzere, toplam yedi eseri
bulunmaktadır. Türkçede, Lilly Aphrodite’in Fırtınalı Hayatı isimli bir kitabı daha yayımlanmıştır.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2023 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015