Gönül Öneyle Söyleşi : İki Dünya Arasında Mutlu ve Şaşkın Bir Gönül - Gök, Sevinç

Gönül Öney'le Söyleşi : İki Dünya Arasında Mutlu ve Şaşkın Bir Gönül

Sevinç Gök

Yayınevi: Arkeoloji ve Sanat

ISBN: 9786053964735

Türkçe | 256 Sayfa | 15,00 x 21,00 cm

Tür: Söyleşi

“Alman anneciğim ve meslek annem Katharina Otto-Dorn’dan sonra, doğmadığım ama kişiliğimi bulduğum ülkem beni benimsedi ve onurlandırdı. Bütün yıllarımı verdiğim üniversitem ve çeşitli başka değer verdiğim kuruluşlar da beni nişanlarla ödüllendirdi. Artık ‘İki Dünya Arasında Şaşkın Gönül’ değildim. Yerimi bulmuştum.”

Bu sözleriyle hayatından anılar sunan sevgili hocam Prof. Dr. Gönül Öney; akademik vizyonu, uluslararası çalışmaları, görüşleri, eğitimci kişiliği ve dostluğuyla, onlarca insanın hayatına önemli dokunuşlarda bulunmuştur.

Bu kitap; Türkiye Cumhuriyeti’ne bilim ve sanat alanında önemli katkılar sağlamış Yenen Ailesi’nin sanat tarihçi kızı, Gönül Öney’in yaşamı hakkındadır. Sanat tarihi alanında birçok konuda ilk sözü söyleyen, kitapları, makaleleri, çalışmaları ile hem bilim alanında hem de Türkiye Cumhuriyeti’nin uluslararası arenada temsilciliğini yapmış, onlarca öğrenci, akademisyen yetiştirmiş Gönül Öney’in, çocukluğundan başlayarak, emekliliğine kadar olan yaşamını kendi ağzından samimi bir anlatımla okuyacaksınız.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2019 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı