%26
Güç ve Güçlendirme - Thompson, Neil

Güç ve Güçlendirme

Neil Thompson

Yayınevi: Nika

Yayın tarihi: 11/2016

ISBN: 9786059386036

Çevirmen : Ahmet Ege Eda Beydili Gürbüz Hande Albayrak Nurullah Çalış

Türkçe | 176 Sayfa | 13,5 x 21 cm

Tür: Psikoloji

  • 16,28 TL
  • 22,00 TL

Güçlendirme, insanlarla ve onların sorunlarıyla ilgilenen pek çok meslekte sık kullanılan bir kavram haline gelmiştir. Ama bu kavram, kendisini etkili ve yararlı uygulamanın temel bir unsuru haline getirmiş midir, yoksa çoğunlukla boş bir sözcük müdür? Peki ya güç! Güç, insani hizmet uygulamalarında temel bir konudur ama güçlendirme gibi o da çoğu zaman yalnızca zayıf bir şekilde ele alınmaktadır.
“Bu kitap, güç ve güçlendirmenin  karmaşık yapısı konusunda faydalı bir başlangıçtır ve  arzu edilen en özlü girişi sunmaktadır. Neil Thompson, teori ve pratiği, kompleks içeriği ve özü  kaybetmeksizin açıklıyor. Bizi düşünmeye sevk eden genel açık tarzıyla yazarken, güç ve güçlendirme konularına hayat veriyor. Bu kitap, sosyal adalete sıkıca bağlıdır ve ‘güçlü’ ile ‘güçsüz’ şeklinde bir kutuplaştırma eğilimine karşı hoş bir panzehir sunar. Bu metin bir giriş metni olarak yazılmış olsa da, tecrübeli uygulayıcıların ve uygulama eğitmenlerinin bu kitaptan büyük keyif alacağına eminim. Bu anlamıyla, retoriğin çok ötesine geçen bir kitap.”
Prof. Dr. Mark Doel, Sheffield Hallam University

“Sosyal adalet alanındaki mesleki uygulamalar, gittikçe teknokratik ve bürokratik hale gelirken,  prosedür olarak ‘doğru’ görünen faaliyetler, gerçekte duyarsız ya da daha kötü olabilir  ve gücün kötü kullanımı farkedilmeyebilir. Çalışanlar ile hizmetten faydalananlar arasındaki uçurumun arttığı bir dönemde, uygulayıcılar ve yöneticilerin gücün kullanımı ve kötüye kullanımı konusunda güçlü bir eleştirel bakışa ihtiyaçları olacaktır.”
Dr. Julian Buchanan, NEWI, University of Wales

 

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2018 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı