Gümüş Kurşun - McLean, Bethany

Gümüş Kurşun

Bethany McLean

Yayınevi: Scala

Yayın tarihi: 01/2005

ISBN: 9789758535392

Yazar : Peter Elkind

Çevirmen : Canan Feyyat

Türkçe | 588 Sayfa |

Tür: İş Yönetimi

Gecenin karanlığında Teksas, Sugar Island'ın ıssız caddelerinde ilerlerken, Baxter geceden de karanlık düşüncelerle dalmıştı. Her zaman her şey yolundaymış gibi davranmakla birlikte, son günlerde derin bir çöküntü içindeydi, eski şirketini kıskaca alan büyük skandal onu için için tüketmişti. Herkes peşinde gibiydi...

Baxter arabasını kapıları kilitli, motoru çalışır ve ön farları açık durumda, öylece caddenin ortasına park etti. Sonra .357 magnum gümüş tabancasını sağ şakağına dayadı... ve tetiği çekti.

Herkes soruyordu: Amerika'nın yedinci büyük şirketi nasıl böyle, birdenbire topu dikerdi? Milyarlarca dolar nereye gitmişti?

Skilling'in gözlerinden yaşlar akmaya başladı. "Trader'lar şirketi ele geçirdi" dedi eski arkadaşı Ken Rice'a. "Bu adamlar o kadar güçlendi ki, artık kontrol edemiyorum."

"Bir sorunun var" dedi Amanda Martin, Skilling'e. "En yakın hissettiğin ve en sadık olduğun insanlar... onlara çok para kazandırdın. Ama hedeflerine daha hızlı ulaşabileceklerini bilseler, boğazını keserler. "Skilling pencereden dışarı baktı ve ardından üzgün bir sesle, "Büyük olasılıkla haklısın, Mandy..." dedi.

Bethany McLean ve Peter Elkind, Fortune dergisinin üst düzey yazarları arasındadır. Goldman Sachs'ın eski yatırım bankacılığı analistlerinden McLean halen New York City'de yaşamaktadır. 2001 yılında yazdığı "Enron'a Aşırı Değer Mi Biçildi?" başlıklı makalesi Enron'un anlaşmalarını sorgulayan ilk incelemedir. Araştırmacı gazetecilik alanında ödüllü bir muhabir olan Peter Elkind ise, The Death Shift adlı kitabın yazarıdır. Daha önce New York Times Magazine, Washington Post ve Texas Monthly'de çalışmıştır. Halen Teksas, Arlington'da yaşamaktadır.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2019 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı