Güneşin Evlatları : Bir Direniş Efsanesi  - Ertürk, Ali Ekber

Güneşin Evlatları : Bir Direniş Efsanesi

Ali Ekber Ertürk

Yayınevi: Tanyeri Kitap

Yayın tarihi: 08/2013

ISBN: 9786054740062

Türkçe | 160 Sayfa | 14 x 22 cm.

Tür: Politika - Türkiye

Siz, güneşin evlatları! En açmaz denilen zamanda açtınız. En parlamaz denilen zamanda parladınız. En dalgalanmaz denilen zamanda dalgalandınız ve karanlığın ortasına bir ateş topu misali düştünüz! Varsın, görmezlikten gelsinler Varsın, bilmezlikten gelsinler Varsın, tanımazlıktan gelsinler Şu gerçek bir hançer gibi saplandı beyinlerine:
SİZ KAZANDINIZ, ONLAR KAYBETTİLER!
Siz, güneşin evlatları! Sizi önce paranızla satın almaya çalıştılar "Satılık olmadığınızı" anlayınca işinizi elinizden almaya çalıştılar "Teslim olmadığınızı" anlayınca bu kez de kapınıza polisi dayadılar ve siz yine boyun eğmediniz!
İŞTE O ZAMAN KAYBETTİKLERİNİ ANLADILAR!
Efsanevi Gezi Parkı Direnişini gün gün izleyen deneyimli gazeteci gözüyle hazırlanan kitapta, olaylar kronolojik olarak, siyasal, ekonomik, sanatsal, diplomatik boyutuyla aktarılıyor. Karapropagandalar, tirajikomik olaylar, direniş mizahı, forum demokrasisine yer veriliyor. Sırrı Süreya Önder, Ahmet İnam, Nasuh Mahruki, İhsan Eliaçık, transseksüel Asya, başörtülü eylemci Fatma Budak gibi isimlerin görüşlerinin ve olayları birebir izleyen ve yaşayan foto muhabirlerinin görüntülerinin yer aldığı kitap, ölen gençlerimizin annelerinin önsözüyle hazırlandı.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2021 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı