%28
Gürültülü Birkaç Saat : Bütün Eserleri 3 - Buyrukçu, Muzaffer

Gürültülü Birkaç Saat : Bütün Eserleri 3

Muzaffer Buyrukçu

Yayınevi: Kırmızı Kedi

Yayın tarihi: 01/2017

ISBN: 9786052980408

Türkçe | 376 Sayfa | 13,5 x 19,5 cm

Tür: Roman Öykü

  • 18,54 TL
  • 25,75 TL

Edebiyatımızın yenilikçi ismi Muzaffer Buyrukçu’nun ilk romanı
Gürültülü Birkaç Saat, tıpkı yazarın öyküleri gibi sıra dışı. Kemal Tahir’in övgüyle sözünü ettiği roman, eski İstanbul’un gece hayatına, entelektüel çevresine, toplumsal gerilimlerine ışık tutuyor.    

GÜRÜLTÜLÜ BİRKAÇ SAAT

2006 yılında aramızdan ayrılan edebiyatımızın önemli ismi Muzaffer Buyrukçu’nun bütün eserleri Kırmızı Kedi’de. Sait Faik, Yunus Nadi ve Haldun Taner gibi önemli edebiyat ödüllerini kazanan Buyrukçu’nun, işçilerin ve işsizlerin, serserilerin ve kabadayıların, ev kadınlarının ve fahişelerin, sakatların ve delilerin, toplumda ve hatta edebiyatta pek görünmeyen insanların öykülerini anlatmadaki ustalığı, yakından tanıdığı karakterleri ve öykülerini son derece özgün bir üslupla kurgulamasında yatar.

Muzaffer Buyrukçu’nun 1969 yılında okuruyla buluşan ilk romanı Gürültülü Birkaç Saat, tıpkı öyküleri gibi edebiyatımıza yeni bir soluk getirmiştir. Bu romanında, bir önceki öykü kitabı Bulanık Resimler’de olduğu gibi, son derece dinamik bir kurguyu, geri dönüşler ve psikolojik çözümlemeler eşliğinde tek bir mekâna sığdırır Buyrukçu: Soğuk bir kış akşamı meyhanede buluşan bir grup arkadaşın aralarındaki ilişki gittikçe elektriklenmektedir. Arkadaşlık kavramını, başta toplumsal ve politik yönleriyle olmak üzere tüm boyutlarıyla ele alan Gürültülü Birkaç Saat, yazarın aynı zamanda ilk ciddi çıkışını sağlamış, Kemal Tahir gibi ustalar tarafından övgüyle karşılanmıştır.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2019 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı