Halk Sağlığı Bakış Açısıyla COVID-19 - Okyay, Pınar

Halk Sağlığı Bakış Açısıyla COVID-19

Pınar Okyay

Yayınevi: Hipokrat

Yayın tarihi: 09/2021

ISBN: 9786057874986

Editör : Sarp Üner

Türkçe | 292 Sayfa | 16 x 24 cm

Tür: Tıp-Sağlık

 

Pandeminin birinci yılında “Halk Sağlığı Bakış Açısıyla COVID-19, Pandeminin İlk Yılı: yapılanlar-yapıl(a)mayanlar-yapılması gerekenler” başlık kitap ile karşınızdayız. Kitap, Halk Sağlığı Uzmanları Derneği (HASUDER) çalışma grubu üyelerinden oluşan büyük bir ekip tarafından yazıldı. Kitabın yazımında 100'den fazla üyemiz gönüllü olarak görev aldı.

Aslında HASUDER'in pandemi sürecinde ürettiklerinin arkasında bundan çok daha büyük bir ekip var. Biz bu raporla, gerçekleştirdiklerimizi çok kısa bir şekilde özetlemeye çalıştık. Bir yıl boyunca, yazdık, çizdik, konuştuk, web sayfaları oluşturduk, videolar çektik, her ortamda bilgi ve deneyimimizi paylaştık. Bize verilen görevleri yerine getirdik ve daima fazlasına talip olduk. Bizden istenmeden talip olduğumuz işlerden biri de bu kitaptır. Bu yılda yaşananların halk sağlıkçı bakışıyla tarihe not düşülmesini kendimize görev bildik. Bu notlarda ülkemizin başta sağlık yöneticileri olmak üzere hepimiz için düşünmemizi sağlayacak, bakış açımızı geliştirecek, ufkumuzu açacak bilgi ve anlatılar var. Bu yolu halen yürürken ve ileride tekrar yürümek zorunda kalırsak mutlaka iyileştirmemiz gereken konular bunlar. Bu nedenle üyelerimizin görüşleri ilgili her bölümde geniş şekilde yer almaktadır; dikkatle okunmayı hak ediyorlar.

“Halk Sağlığı Bakış Açısıyla COVID-19, Pandeminin İlk Yılı: yapılanlar-yapıl(a)mayanlar-yapılması gerekenler” yazılırken pandemi ülkemizde üçüncü pikine doğru gidiyordu. Hepimizin yoğun bir iş yükü altında olduğu bir dönemdi. Zorluklar altındaki bu görevde, uzmanlık alanlarının bilgi birikimlerini gönüllü olarak paylaşan çalışma gruplarımızın değerli yazarlarına bir kez daha teşekkür ediyoruz.

HASUDER Yönetim Kuruluna baş editörler olarak bizi görevlendirmeleri nedeni ile onur duyduğumuzu ve güvenleri için teşekkürlerimizi bir kez daha belirtmek isteriz. Değerlendirmelerimiz umarız başta ülkemizin sağlık yöneticileri olmak üzere ilgili tüm taraflar için yol gösterici olur.

Saygılarımızla.

Prof. Dr. Pınar Okyay &Prof. Dr. Sarp Üner

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2021 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı