%20
Hania 1 : Işık Şövalyesi - Mari, Silvana De

Hania 1 : Işık Şövalyesi

Silvana De Mari

Yayınevi: Yapı Kredi

Yayın tarihi: 07/2018

ISBN: 9789750842818

Çevirmen : Ezay Akyıldız

Türkçe | 244 Sayfa | 13,5 x 19,5 cm

Tür: Fantastik

  • 14,00 TL
  • 17,50 TL

İnsanlık Onuru Dünyayı Kurtaracak mı?
Yedi Tepe Krallığı’nın Prensesi Haxen, Karanlık Efendi’nin insanlığın sonunu getirecek bir çocuk yaratmak üzere seçtiği kişidir. Prensesin bu hamilelikten sonradan haberi olur. Haxen çocuğu öldürmek zorunda olmasına rağmen aslında bir kız olduğunu anlayınca öldürmek istemez. Prenses onu insanların intikam duygularından koruyacak ve uzaklara, çöle götürerek insanları da onun karanlık gücünden koruyacaktır. Daha Haxen’in karnındayken her şeyi bilmekte, görmektedir. Hania ismini vereceği çocuk son derece zeki, son derece kötü ve dilsizdir.
İki kaçağın yolculuğu her geçen gün daha zorlu olur ama annenin cesareti ve küçük kızın günbegün artan güçleri onlara bu zorluklarla başa çıkmada yardımcı olur. Karanlık Efendi sessizce tuzaklarını kurarken, anne kız yolculuk sırasında gizlice onları izlemekte olan bir savaşçıyla karşılaşır. Kimdir bu? Onlara yardım etmek isteyen biri mi yoksa karanlıkların temsilcisi mi?

TADIMLIK
Hania uzun adımlarla ilerledi. Annesi ile Karanlık Efendi’nin arasına girdi.
İblis, “Kutsal Su çemberinden nasıl çıktın?” diye sordu.
Nasıl başarmıştı? Öfke? Haxen’in öldürülmesini istememe? Belki de aşağılama.
Gerçekte oradan çıkan kendisi değildi, çözülüp giden kafesti. Bunu anlamalı ve akıllı bir cevap, onu yıkacak bir şeyler bulmalıydı. Gerçek çıkageldi, artık düellosu başlayabilirdi.
Hania kollarını uzattı. Çok normal bir şeyi kafasız birine açıklamaya çalışan çok sıkılmış ve sakin bir ses tonu vardı. Yavaş yavaş ve kelimeleri seçe seçe konuşmayı da unutmadı.
Haxen’i işaret ederek, “Ben onun kızıyım” dedi. “İnsanlar seçebilir. Biz insanlar seçebiliriz. Yapmayı ya da yapmamayı seçebiliriz. Benim bir iblis olmakla, ki Kutsal Su beni engelliyor, olmamak arasında yapacağım bir seçim var. Eğer olmamayı seçersem özgürüm. Aptal olmayan herkes için bellidir bu.”

Silvana de Mari 1953 yılında Caserta’da doğdu. Genel cerrahi ve bilişsel psikoloji uzmanıdır. İtalya ve Afrika’da genel cerrah olarak çalıştı, ardından psikoterapist olarak çalışmalarını sürdürdü. Çoksatan romanı Son Elf (2004 Andersen ve Bancarellino ödülleri) onun dünyanın en meşhur İtalyan fantastik roman yazarlarından birisi olarak tanınmasını sağladı. Kitapları yirmiden fazla dile çevrildi, önemli ödüller kazandı. Hania / Işık Şövalyesi Silvana de Mari’nin Türkçede yayımlanan ilk kitabı.

Motor Kurye ile Teslim
Bu Ürünün Bulunduğu Şubelerimiz:
  • pandora.com.tr
  • Beyoğlu

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2019 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı