%10
Harflerin Dansı : Şiirle Dans Eden Harfler! - Şahin, Yasemin Tuzcu

Harflerin Dansı : Şiirle Dans Eden Harfler!

Yasemin Tuzcu Şahin

Yayınevi: Okuryazar

Yayın tarihi: 05/2018

ISBN: 9786054395590

Türkçe | 120 Sayfa | 20 x 20 cm

Tür: Çocuk / 0-6 Yaş

  • 89,10 TL

Kurgusu bir kitaplıkta geçen, dostluk, kitap okuma alışkanlığı ve yardımlaşmayı özendiren yepyeni bir kitap…

Harflerin Dansı”, harfleri tanımayı müzikal ve görsel bir şölene dönüştürüyor. Her harfe bir şiir, her şiire bir harf atfeden bu çalışma, çocukların yazıyla nesneler arasındaki ilişkiyi kavramalarını amaçlıyor.  “Harflerin Dansı”, küçük yaşlardan itibaren dil ve zihinsel becerilerin geliştirilmesine yönelik bir çalışmadır. Bu yaşlarda hayal dünyalarını zenginleştirerek karikatür ve şiir ile tanıştırarak yaratıcı ve üst düzey düşünme becerilerinin minik tohumlarını atmayı hedefliyor. Karikatür sayesinde de, çocuklara farklı bakış açıcı geliştirerek kendini mizah ile ifade etme şansı tanıyor.

 

Yazar Hakkında:
Yasemin Tuzcu Şahin

Arhavi’de doğdu. Eğitim Enstitüsü’nden mezun olduktan sonra AÖF Türkçe Öğretmenliği bölümünü okudu. Yurdun “Kuş uçmaz kervan geçmez köylerinde” öğretmenlik yaptı. Şu anda İstanbul’da köklü bir özel eğitim kurumunda sınıf öğretmenliği yapıyor.
Çocukluğunu, denizle, çakıl taşlarıyla, kayıklarla, balıklarla, hayvanlarla, çiçeklerle en doğal şekilde yaşadı. Çocuklara öyküler, şiirler, dramalar yazdı. Eğitim karikatürleri çizdi. Öğrencilerine hayal kurdurmanın yanı sıra üretme ve yaratma tutkusunu aşılamak için yaratıcı yazmayla birlikte düşünme becerilerini geliştirecek atölyeler gerçekleştirdi. Yaratma ve üretme etkinliklerinde karikatür çizmenin, karikatür okumanın zenginliğini sundu. Evli ve iki çocuk annesi Şahin, yazı ve çizim yolculuğunu sürdürmeye devam ediyor.

 

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2022 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı