%15
Harro ile  Libertas : Bir Aşk ve Direniş Hikayesi - Ohler, Norman

Harro ile Libertas : Bir Aşk ve Direniş Hikayesi

Norman Ohler

Yayınevi: İletişim

Yayın tarihi: 08/2021

ISBN: 9789750531552

Çevirmen : Tanıl Bora

Karton Kapak | Türkçe | 376 Sayfa | 13 x 19,5 cm

Tür: Politika - Dünya

  • 228,65 TL

“Elimden geleni yaptım, son ana kadar ve kendi fikrim uğruna ölüyorum, bir başkasının fikri uğruna, bir düşmanın fikri uğruna değil. Biliyorum ki benim fikrim, bizim fikrimiz kazanacak, küçük öncü olarak bizler düşsek bile. (...)
Alman halkı en beterinden esirgensin isterdik. Küçük grubumuz dimdik ve cesurca mücadele etti. Özgürlük için cehdettik ve korkak değildik. Hepinize teşekkür ediyorum! Son ana kadar kuvvetli olalım!”
Nazi iktidarına karşı yürütülmüş bir direniş mücadelesi... Yasa dışı bildiri dağıtarak, anti-faşist müttefik güçler için istihbarat toplayarak, hayati tehlikede olanlara yardım ederek rejime dire- nen, daha sonra “Kızıl Orkestra” diye adlandırılacak bir grup... Son derece esnek, karmakarışık bir ilişki ağı: Muhafazakarlar, milliyetçiler var, liberaller, sosyal demokratlar, komünistler
var, belirli bir siyasi fikre bağlı olmayanlar var. Aristokratlar, akademisyenler, sanatçılar, memurlar, subaylar, işçiler var. Yaşlılar var, gençler var. Kadın erkek, yaklaşık yarı yarıya.
Direniş ağının merkezinde, ikisi de milliyetçi-muhafazakar aile ve
muhitlerden gelen tutkulu bir genç adam ve tutkulu bir genç kadın yer alıyor: Kitaba adlarını veren Harro ile Libertas. Direniş hikayesi, ikisinin aşk hikayesiyle iç içe geçiyor.
Harro ile Libertas, bu trajik hikayeyi, geniş bir dokümantasyona dayanarak, roman gibi anlatıyor.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2024 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015