Harvard Business Review : Şirketlerin Toplumsal Sorumluluğu - Çetinbakış, Murat

Harvard Business Review : Şirketlerin Toplumsal Sorumluluğu

Murat Çetinbakış

Yayınevi: MESS - Metal Sanayicileri Sendikası

ISBN: 9789756589574

Türkçe |

Tür: İş Yönetimi

2005 yılının son Harvard Business Review Dergisinden Seçmeler dizimizin kitabı "Şirketlerin Toplumsal Sorumluluğu"nu sizlere sunuyoruz.
 
Harvard Business Review Dergisinden Seçmeler dizimizin Şirketlerin Toplumsal Sorumluluğu adlı yeni kitabında şirketlerin sadece işlerini değil, toplumsal sorumluluklarını da ciddi bir planlama ve uygulama ile gerçekleştirmeleri gerektiği anlatılıyor. Kitap, iş yönetimi alanında dünyanın en gelişmiş ülkelerinden biri olan ABD'de konuyla ilgili yaşanan örnekleri seçkin kalemlerden yansıtıyor.

MESS'in iş dünyasına kazandırdığı bu yeni kitapta, şirketlerin toplumsal sorumluluklarını yerine getirmenin faydaları şöyle sıralanıyor:
 
"Bu şirketlerin marka değerleri ve dolayısıyla piyasa değerleri artıyor. Daha nitelikli personeli cezbetme, motive etme ve tutma imkânı doğuyor. Kurumsal öğrenme ve yaratıcılık potansiyeli artıyor. Yeni pazarlara girmekte ve müşteri sadakati sağlamada önemli avantajlar elde ediliyor. Verimlilik ve kalite artışları yaşanıyor. Risk yönetimi daha etkin hale geliyor. Kamuoyunun ve kural koyucuların şirketin görüşlerine önem vermesi sağlanıyor."
 
Gerçek yaşamdan örnekler içeren kitabımızın, başarı merdivenlerini tırmanmak isteyenlerin önünde yeni ufuklar açacağına inanıyoruz.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2021 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı