Hastane Öncesi Acil Tıp (Kapsamlı Başvuru Kitabı) : Paramedikler İçin  - Yavuz, Süleyman

Hastane Öncesi Acil Tıp (Kapsamlı Başvuru Kitabı) : Paramedikler İçin

Süleyman Yavuz

Yayınevi: Nobel Tıp

ISBN: 9786059215299

Editör : Gülşah Yavuz

Türkçe | 1030 Sayfa | 20,5 x 28 cm

Tür: Tıp-Sağlık

“Bir canı kurtaran kişi, bütün insanları kurtarmış gibidir” anlayışıyla; hayat kurtaran eller olarak her gün onlarca canı kurtaran Acil Sağlık Hizmetleri çalışanları, en kutsal mesleklerden birini icra etmektedir.Kendini hayat kurtarmaya adayan bir meslek için nitelik, donanım ve sürekli mesleki gelişim vazgeçilmez bir öneme sahiptir. 
Hastane Öncesi Acil Tıp Sistemi her geçen gün gelişmekte, sorumluluğu artmakta ve hizmet alanı genişlemektedir. Bu alanda çalışan kişilerin nitelikli bir eğitim ihtiyacı da aynı oranda artmaktadır.Hastaneye ulaşana kadar tüm hasta ve yaralıların kaliteli ve standart bir acil sağlık hizmeti alabilmesi adına bu  alanda çalışan ve çalışacak olan kişilerin kolay ulaşabileceği, güncel ve kendi dilinde yazılı dünya standartlarında bir kaynağın paramedik mesleğine ve Acil Sağlık Hizmetlerine katkı sağlayacağına inanarak bu kitabın yazılmasına karar verdik. 
 “Bilgi ancak yeniyse değerlidir” sözünden yola çıkarak biz de paramedik alanındaki bilgileri ve yenilikleri göz önüne aldık ve bu kitabı oluşturduk.Kitabın yazılmasında dünyada en çok okunan Acil Tıp ve Hastane Öncesi Acil Tıp ile ilgili kaynak kitaplar ve güncel tedavi kılavuzları temel alınmıştır.
 Paramedikler İçin Hastane Öncesi Acil Tıp kitabımızda okuyucularımızın en çok ihtiyaç duyduğu bilgiler, kolay anlaşılabilir ve okunabilir bir şekilde sunulmakta ve aynı zamanda dersler için de kaynak kitap olabilme özelliği taşımaktadır. Bu kitap hazırlanırken hastane öncesine ait bilgiler uzun yıllar sahada çalışmış eğitmen paramediklerimizin ve alanında uzman hocalarımızın mesleki tecrübeleri ile yoğrularak bir meslek rehberi haline getirilmiş ve siz değerli meslektaşlarımıza ve okuyucularımıza sunulmuştur.
Kitap; hastane öncesine yönelik tüm konuları kapsayan tek kitap halinde 9 kısım ve 54 bölümden oluşmaktadır. Görerek öğrenmenin önemi doğrultusunda pratik konular zengin görsel içerikle anlatılmış ve kolay öğrenilebilir hale getirilmiştir.  
Kitabın hazırlanmasında emeği geçen ve bizleri yetiştiren Doç. Dr.Ahmet Demircan, Doç.Dr.Ayfer Keleş, Doç.Dr.Fikret Bildik ve Doç.Dr. İsa Kılıçaslan hocalarımıza başta olmak üzere; 
Çalışmalarımızda baştan sona destek ola Dr. Enver İnce, Dr. Ali Şanlı, Dr. Hasan Kuş,
 Prm. Hasan Basri Kızıldağ, Prm. Birkan Çarkcıoğlu, Prm. Hasan Ali Güler, Prm. Emrah Türk, Prm Ahmet Özkan’a; Kıymetli katkılarıyla ve emekleriyle bu çalışmaya onur katan değerli yazarlarımızın her birine; Fotoğraf çalışmalarında özveriyle çalışan Prm. Burhan Albay, Prm. Hakan Cenci, ATT Abdullah Çağrı Karaşahin, Prm. Yavuz İlhan’a; Çalışmalarımıza olanak sağlayan Ankara İl Sağlık Müdürlüğü kurum idari amirlerimize; Sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.   
Kitabın yayınlanmasını sağlayan Ankara Nobel Tıp Kitabevleri sahibi Sayın Mehmet Ali Karaca’ya, gece gündüz çalışarak dizgi ve mizanpajının yapan İbrahim Yıkılmaz’a ve destekleri için Ahmet Korkmaz’a ayrıca teşekkür ederiz.
 
Bu eserin okuyucularımıza yararlı olması dileğiyle…
EDİTÖRLER
Prm. Süleyman YAVUZ                               Uzm. Dr. Gülşah YAVUZ
  Bilim Uzmanı                                                 Acil Tıp Uzmanı

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2019 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı