Hayali Gerçekler - Küçük, Mehmed

Hayali Gerçekler

Mehmed Küçük

Yayınevi: Sokak Kitapları

Yayın tarihi: 04/2018

ISBN: 9786052870983

Türkçe | 140 Sayfa | 13,5 x 21 cm

Tür: Roman Öykü

Ayrılık kanserine yakalanan bir adamın yanından geçen bir bebeğin kokusunu duyacağı bir hayal dünyasında ve farklı isimlerin bir kişiliğe sığdığı veya bir kişinin birçok isime sığamadığı bir kısa hikayeler alemi bu satırlar.
Her hikâye farklı bir büyüyle gerçeğe bağlanan, büyülü gerçekliğin yirmi bir farklı düğümü. Gecelerce beyaz sayfanın siyah gölgesinde, bu düğümlere üfleyen Kays ve cinleri benim hayali gerçeklerim. Hepsi de aşka bağlanır gibi gözükse de aslında aşkın bu hikâyeleri bağladığı hayaller.
Bazıları sonsuza kadar sürebilecekken, hepsi bir yerlerde kesilen ölümsüz satırlar olarak kalemimden sayfalara aktılar. Benim bile ileride neler yaşadıklarını düşündüğüm her öykü sırra kadem basmadan önce bana fısıldadıklarını anlattım. Hiçbir hikâye bir şahsa bağlı olmadan şahsiyet kazandı. Yirmi bir farklı öykü ve yirmi bir farklı hayali gerçek…
Kimisi birer deneme gibi gözükse de, aslında hepsinin birer hikâyesi var. Kimisi yazılmış, kimisi daha yazılmaya gebeler. Yazdıklarımın tümünü anlatan bir cümleyle başladı hepsi ve bu cümleyle bitiriyorum tüm yazılanları; “Dünya bir hayalden ibarettir.”

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2019 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı