Hayata Bir Yumruk - Dilmener, Oğuzcan

Hayata Bir Yumruk

Oğuzcan Dilmener

Yayınevi: Nar

Yayın tarihi: 07/2013

ISBN: 9786058628717

Türkçe | 200 Sayfa | 12 x 21 cm.

Tür: Roman Öykü

Keşke hayat bir yumrukta devrilebilse…

Nar Kitap müzik dizisinin ilk kitabı olan Rihanna- Bu Kız Fena Halde İyi’nin ardından gençlik dizisinin ilk kitabını çıkarttı. Oğuzcan Dilmener’in ilk romanı  Hayata Bir Yumruk  ortaokuldaki bir grup gencin yaşadıklarını anlatıyor.

Babasının işi yüzünden sık sık şehir değiştirmek zorunda kalan Ali yeni okulunda iyi arkadaşlar, düşmanlar, bileğinin gücünü, kalbinin iyiliğini sınayan olaylar ve ilk aşkıyla tanışır. Üstelik işler hiç beklemediği biçimde iyi gider.

Başta futbol olmak üzere sporun da önemli kahramanlarından biri olduğu Hayata Bir Yumruk, Türkçede örneğine az rastlanan türden bir gençlik romanı. Güçlünün karşısında boyun eğmeme, güçsüzü ezmeme gibi değerleri savunan roman başarısını biraz da yazarının gençliğine borçlu.

Kitaptan

-Bu arada yerinde olsam Sadri’ye pek bulaşmazdım.
-Ben ona bulaşmadım, düzgün bir şekilde söyleseydi kalkardım yerinden. Kimseyle sorun yaşamak istemiyorum. Kavga gürültüyle uğraşacak halim yok pek.
-Ben söyleyeyim de. Sadri sinirli biridir, kuvvetlidir de. Babası eski milletvekillerinden. Şimdi ise benzin istasyonları var. Okuldan sonra oraya aldırır babası şoförleriyle bazen. Belalılar yani biraz.
-Dediğim gibi, benim kimseyle uğraşacak halim yok. Yine de teşekkür ederim uyardığın için.
-Önemli değil, neyse boş ver şimdi bunları. Futbol oynar mısın? Hangi takımı tutuyorsun?

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2019 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı