Haykırış - Çevikoğlu, Nurten Selma

Haykırış

Nurten Selma Çevikoğlu

Yayınevi: Nüve Kültür Merkezi

Yayın tarihi: 08/2011

ISBN: 9786054336487

Türkçe | 184 Sayfa |

Tür: Din / İslamiyet  |  Deneme

Müslümanlar etrâfında dönen dolapların farkına vararak, ilkeli davranışlar sergilemesi îcap ediyor. Hâin İsrâil'in yıllardır Filistinli kardeşlerimize icra ettiği insanlık dışı davranışlar yüreğimizi kanatıyor. Türkiye'nin dünyâ siyâsi arenasındaki yükselişi İslam dışı herkesin dikkatini çekiyor. Bunun engellenmesi için çeşitli ilkesiz yanlı çalışmalar yapıldığını gözlemliyoruz. Ermeni meselesi, Kıbrıs meselesi lobi faaliyetleriyle devamlı dünya gündeminde tutulup yeri geldiği zaman dış mihrakların bizdeki işbirlikçileriyle berâber ülkenin önüne bir engel dayatması olarak konuyor. Yıllardır kardeşlik anlayışının dışında gelişen Türk-Kürt ve Sünni-Alevi çatışmaları Türkiye'nin ilerlemesi yolundaki hızını kesmiştir.
Cumhûriyetle idâre edilen halk, demokrasinin kazanımlarını bilmeli, hak ve hukûkunu her türlü meşru zeminlerde aramalıdır. Dünya ve tüm insanlık 'akıl-ruh birlikteliği'nin esas alındığı, genel ahlâkî değerlerin çiğnenmediği bir 'zihin devrimi'ni istiyor. Bütün Müslüman ülkeler âdil yönetimleri ve âdil idârecileri hasretle arzuluyor. Baskıcı-totaliter-tek tip insan yetiştiren, halkı ve inançlarını dışlayan, seçkin elitlerin hâkimiyetini artık tüm halklar istemiyor.
Bugün geçmişe bakarak geleceği doğru yorumlayan uyanık, aydın bir imanlı kesim var. İlerleyen günler adına ümitliyiz, iki dünya saadetine koşanların yetiştirilmesi için azimli ve kararlıyız. Müslüman ülkelerde hak arama bilinci gelişince içte ve dışta kendi üzerinde oynanan oyunların farkına varan, rûhunun en ince detaylarına kadar bunu telin eden ve haykıran bilinçli bir nesil yetişiyor Allâh(c.c)'ın izniyle.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2020 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı