Head First PMP : Zihin Dostu Bir Rehber - Greene, Jennifer

Head First PMP : Zihin Dostu Bir Rehber

Jennifer Greene

Yayınevi: Yakın Plan Özel Baskı

Yayın tarihi: 03/2019

ISBN: 9789752487314

Çevirmen : Fatih Ünal

Türkçe | 959 Sayfa | 20 x 23 cm

Tür: İşletme-Pazarlama

Günümüzde organizasyonlar işlerini çoğunlukla proje tabanlı sürdürüyorlar. Proje tanımına baktığımızda yeni bir ürün ya da hizmeti oluşturmak için ortaya konulan süreli çaba ifadesini görüyoruz. Her işi yapmak için yönetmek gerekiyor. Projeyi yönetmek için öncelikle Proje Yönetimi bilgisine ve bazı becerilere sahip olmak gerekiyor.

Dünyada projeler artık öngörücü (predictive) metotlar yerine uyarlanabilir (adaptive) ya da bu ikisinin birleşimi olan hibrit proje yaşam döngüleri ile yönetiliyor. Uyarlanabilir (adaptive) yaşam döngüsü Çevik (Agile) olarak da adlandırılıyor. Çevik (Agile) proje yönetimi, müşteri ile işbirliğine dayalı, değişime açık, yinelemeler ile parça parça çalışan ürünler ortaya çıkaran, çok fazla dokümantasyona bağlı kalmayan bir metot. Çevik (Agile) proje yönetimi tekniklerinin ortaya çıkmasının nedeni ise sağladığı müşteri memnuniyeti.

Dünyada proje yönetimi konusu giderek önem kazanıyor. Türkiye’de de benzer gelişimi görüyoruz. Proje Yönetimi konusunda sertifikalı olmak bu gelişim içerisinde önemli bir yere sahip. Proje Yönetimi bilgisini edinmenin yolu sertifikasyon sürecindeki çalışmalarla elde ediliyor. Sertifikalı iseniz proje yönetimi konusunda bilgi yetkinliğiniz kabul görüyor ve kariyer planlamanızı güvenli adımlarla yapabiliyorsunuz.

PMI (Project Management Institute) tüm dünyada geçerliliği olan uluslararası sertifikası ile farklı ülkelerdeki iş fırsatları ve Proje Yönetimi dünyası ile tanışmanız mümkün. PMP (Project Management Professional) sertifikası tüm dünyada kabul gören, Proje Yönetimi konusunda en popüler sertifikadır.

PMBOK Kılavuzunun 4. Baskısından itibaren Türkçe yayınlanması ve PMP sınavının Türkçe olarak da alınabilmesi Türkiye’de Proje Yönetim konusuna ve PMP sertifikasına ilgiyi arttırdı. Ülkemizde PMP sayısı hızlıca artarken proje yönetimi konusundaki bilinç ve başarı da artarak devam ediyor.

Şu anda geçerli olan PMBOK 6. Baskı, Çevik (Agile) proje yönetimi teknikleri de eklenerek genişletildi. PMBOK 6. Baskı’nın Türkçesi (Proje Yönetimi Bilgi Birikimi kılavuzu ve Çevik Uygulama kılavuzu) ise Eylül 2018 ayı içinde PMI Türkiye’nin öncülüğünde siz değerli okurlarla buluştu.

Elinizdeki bu kitap, Head First PMP, PMBOK 6. Baskıya göre hazırlanmış olup dünyada yayınlanmış olan diğer PMP hazırlık kitaplarından farklıdır. Şekillerle ve olaylarla anlatımı, Proje Yönetimi konularının analizini ve anlaşılmasını kolaylaştırmaktadır. Sadece PMP sınavına hazırlanmak için değil tüm kariyeriniz boyunca rehber olarak kullanabileceğiniz bir başucu kitabıdır. Proje Yönetimini öğrenmek ve Türkçe PMP sınavına hazırlanmak için bu kitap eşsiz bir yardımcı kaynaktır.

Yakın Plan Yayınları 2011 yılından bu yana PMBOK uyumlu Head First PMP kitaplarını Türkçemize kazandırarak hem bu alanda önemli bir ihtiyaca cevap veriyor hem de Proje Yönetimi Bilgi Birikimine çok önemli bir katkı sağlıyor.PMP Sınav hazırlığınızda ve Proje Yönetimi kariyerinizde sizlere gereken desteği vereceğinden emin olarak bu kitabı herkese tavsiye ediyorum.

-Algın Erozan, MSc, PMP, CISA, ITIL, Professional Scrum Master, Professional Product Owner, Mentor

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2021 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı