%26
Hepsi Sana Miras : Don Juan - Baricco, Alessandro

Hepsi Sana Miras : Don Juan

Alessandro Baricco

Yayınevi: Domingo

Yayın tarihi: 01/2018

ISBN: 9786051980201

Çevirmen : Kemal Atakay

Türkçe | 96 Sayfa | 17 x 24 cm

Tür: 7-10 Yaş Okuma Kitapları

  • 17,02 TL
  • 23,00 TL


“Siz delisiniz, efendim.”
“Yanlış: Yaşayan biriyim ben, hepsi bu.”


Bir gece Commendatore, Don Juan’ı kızını zorla öpmeye çalışırken yakalar ve onu düelloya davet eder. Don Juan galip gelir fakat bu, hazin bir sonunun başlangıcıdır.

On kitaplık HEPSİ SANA MİRAS serisinin sonuncu kitabında
Don Juan’ın eşsiz hikâyesini, Alessandro Baricco yeniden anlatıyor, Alessandro Maria Nacar resimliyor.


HEPSİ SANA MİRAS serisi hakkında:
PEKİ YA BUGÜNÜN BÜYÜK YAZARLARI,
TÜM ZAMANLARIN EN BÜYÜK HİKAYELERİNİ
SANA YENİDEN ANLATSA.
Unutulmakta olan klasikleri, bugünün büyük yazarlarının yardımıyla çocuklarla buluş-turmak. İşte HEPSİ SANA MİRAS serisinin amacı bu. Ünlü İtalyan yazar Alessandro Baricco'nun dünyanın dört yanındaki yazar dostlarını yardıma çağırması ile ortaya çıkmış bir "kurtarma botu". Umberto Eco'dan Jonathan Coe'ya, Dave Eggers'tan Ali Smith'e, günümüzün önemli yazarları birer klasik seçip, bunları sanki kendi çocuklarına anlatırmış gibi, etkileyici ama kolay anlaşılır bir dille yeniden hikâyelendirdi. Üstelik zaman zaman kendi hayal güçleriyle zenginleştirmekten de kaçınmayarak. Ve yine günümüzün önemli çizerleri bu metinleri resimlediler.
HEPSİ SANA MİRAS (özgün isim: Save The Story) serisinde anlatım dilinden görsel tasarıma kadar her şey klasikleri çocuklara sevdirmek amacıyla tasarlandı. Ama sa-nırız yetişkinler de okurken büyük keyif alacaklar.


“Klasiklerin yarım yamalak çevirilerini, ya da doğru düzgün sadeleştirilmiş baskıları olmadığı için, güzel de olsa ‘zorlu’ orijinal baskılarını okumak zorunda kalarak, edebi-yattan da klasiklerden de soğuyacak bir kuşağın bu seriyle önüne geçilebilir.”
Aslı Tohumcu – Radikal Kitap

“Matbuat aleminde iyi şeyler oluyor. Kapak tasarımından sayfa düzenine, renk seçi-minden resimlere bugüne dek karşılaştığınız en şık kitaplar.”
Şeref Birsel – İyi Kitap

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2019 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı