%20
Her Şeyin Teorisi : Risaleler 1 - Bozacıoğlu, Murat

Her Şeyin Teorisi : Risaleler 1

Murat Bozacıoğlu

Yayınevi: İkinci Adam

Yayın tarihi: 10/2020

ISBN: 9786053069140

Türkçe | 78 Sayfa | 13,5 x 19,5 cm

Tür: Deneme

  • 16,00 TL
  • 20,00 TL

 Rahman ve rahim olan Allah’ın adıyla,

Yaşamak, öyle büyük bir lütuf ki yaşamak. Bu çiçekler, ağaçlar, kuşlar, derin bir nefes almak. Tarife sığmaz bir büyük, yaşamak. Hissetmek ve fark etmek bu mükemmel va-rolmayı. Her şeyin dengede muazzam bir bütünlükte olduğunu görmek. Her şey vardı, bizler yoktuk ve hiçbir şeyin farkında da değildik. Rabbimiz bize yaşam nasip etti. Ve şimdi buradayız işte ve Rabbimize şükürler olsun ki, hayranlıkla izleyebiliyoruz tüm haşmeti ve mükemmelliği ile varlığı köşemizden.

Bu öyle büyük bir lütuf ki hangi cümleye sığdırılabilir tasavvur edemiyorum. Rabbimiz bizi idrak edebilme ile üstelik bu da yetmezmiş gibi irade ile lütuflandırmış. Bizlere kavrayış nasip etmiş. (Ve daha neler neler...)

Rabbimiz, Kuran-ı Kerim ve Peygamberimiz aracılığı ile düzgün, doğru yaşamamızın ger-eklerini de tariflemiş bizlere kendimizi yetiştirebilmemiz için.

Bugün Müslümanlığın farkında olmadan Kuran-ı Kerim’de eleştirilen ehli kitaba dön-mesinin sebeplerinden biri,  kendilerine gelen bilgi içerideki kaynaklardan (âlimlerden) olduğu müddetçe bilgileri Kur’an süzgecinden geçirmeyi boşlamış olmalarındandır.

İnsanların kendini yetersiz görüp ömrünü din ile ilgili geçirmiş kişilerin öğretilerini doğru kabul etmeleridir. Oysa bu hastalık daha önceki İslamlarında (İslamiyet öncesi İslamlar) bozulmasındaki başlıca sebeplerdendi. Ya bu kişiler niyetleri iyi bile olsa bazı meselelerde doğru yorumu yapamamışlardı ise?

Bu kitaptaki temel doktrin bunun üzerine kurulu. Günümüzde İslam öyle yapmamızı bild-iriyor şeklinde yapılan birçok eylem, İslam’ın tam da karşı durduğu eylemlerden ibarettir. Bunları fark etmek ve ayırdına varmak zorundayız. Din Allah’a saygıdır. İnancın özü tevhiddir. Her konuda Kuran’a müracaat etmemiz gerekir. İşte bu kitap bu çok önemli ko-nuda örnekler ile dikkatleri toplamaya çalışıyor.

Rabbim verdiğin nimetler saymakla bitmez bütün övgü hamd şükür sanadır. Her şey için sana teşekkür ederiz. Senin hiçbir eşin, benzerin, ortağın yoktur. Yardıma da ihtiyacın yok-tur. Her şey sana muhtaçtır. Saygı sanadır. Ümidimiz odur ki selamın tüm ömrü türlü zor-luklar, mücadeleler ile geçen peygamberimizin ve tüm Müslüman kullarının üzerine olsun.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2020 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı