%0
Her Yönüyle Nöroanatomi - Arifoğlu, Yasin

Her Yönüyle Nöroanatomi

Yasin Arifoğlu

Yayınevi: İstanbul Tıp Kitabevi

Yayın tarihi: 04/2022

ISBN: 9786258103021

Türkçe | 496 Sayfa |

Tür: Tıp

  • 210,00 TL

İnsan vücudunu bilhassa sinir sistemini inceleyen anatomi, günümüzde teknolojinin de gelişmesi ile bambaşka bir görsel şölene dönüşmeye başlamıştır. Bilgisayar teknolojisinde
ki yenilikler ve üç boyutlu sanal görüntüler elde edilmesi ile öğrenimin kolaylaştırılması sağlanmıştır. “Her Yönüyle NÖROANATOMİ” hazırlanırken sıkıcılıktan uzak klinik bağlantılarla konuların anlaşılmasını kolaylaştırmak ve mümkün olduğunca bol resim, çizim ve tablolarla daha renkli ve zevkli bir kitap ortaya konmaya çalışılmıştır.
“Her Yönüyle ANATOMİ” kitabında anlatılan “Sinir sistemi ve duyu organları” konuları burada daha geniş bir şekilde ele alınmış olup ilişkili yapılar bir araya getirilmiştir.
Bu eser hazırlanırken; İstanbul Tıp Kitabevlerine ve İstanbul Medikal Sağlık ve Yayıncılık Hiz. Tic. Ltd. Şti.’nin Telif haklarına sahip olduğu Anatomi atlasları ve kitaplarında yer
alan şekiller, çekilen fotoğraflar ve kendi çizimlerimizle kitaba zengin bir görsellik kazandırılmaya çalışılmıştır ve kitap bu durumuyla “Atlas kitap” özelliğini taşımaktadır.
Bazı spot bilgiler “tablo” halinde verilerek aranan bilgilere kolay ulaşılması sağlanmıştır.
Ayrıca konuların son kısımlarında çok detaya kaçmadan “Klinik Bağlantı ve Yorumlar” kutucukları ile klinik ilişkinin kurulması hedeflenmiştir.
Bu ilk baskıda çok eksiğimin olduğunu ve dizgi hataları olacağını biliyorum. Eleştiriler, geri bildirimler, düzeltmeler ve katkılar bana yol gösterici olmaya devam edecektir.
Bu kitabı hazırlarken esinlendiğim ve 1981-1986 yılları arasında uzmanlık eğitimi (PhD) aldığım Hacettepe Üniversitesi Tıp Fak. Anatomi Anabilim Dalı hocalarıma ve öğretim üyelerine, kaynaklarda yer alan tüm yazarlara, katkısı olan tüm arkadaşlarıma, meslektaşlarıma, asistanlarıma ve ÖĞRENCİLERİME teşekkür ederim.
Bu baskının hazırlanması sırasında büyük bir gayret, çaba ve fedakârlık gösteren İstanbul Tıp Kitabevi ve çalışanlarına ayrıca teşekkür ederim.
Bu eser; Tıp Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Eczacılık Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi ile sağlıkla ilgili tüm okul öğrencilerine, TUS, DUS ve EUS sınavına hazırlananlara,
Yüksek lisans ve Doktora yapan akademisyenlere yönelik kaynak ve başvuru kitabı olarak hazırlanmıştır.
“Her Yönüyle NÖROANATOMİ” adlı kitabın tüm öğrenci ve akademisyenlere faydalı olması dileğiyle.
Prof. Dr. Yasin ARİFOĞLU

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2022 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı