%23
Hizmet Pazarlaması : Sağlıkta Güncel Konular Araştırma İnceleme ve Deneyimler - Gümüş, Sefer

Hizmet Pazarlaması : Sağlıkta Güncel Konular Araştırma İnceleme ve Deneyimler

Sefer Gümüş

Yayınevi: Hiperlink

Yayın tarihi: 04/2017

ISBN: 9786059143745

Türkçe | 1071 Sayfa | 16 x 23,5 cm

Tür: Satış-Pazarlama

  • 84,70 TL
  • 110,00 TL

Bilgi insanla vardır. Bilgiyi insan sağlar ve geliştirir. İnsan bilgiyi kendi eğitimi için kullanır. Çünkü eğitimli insan çok önemlidir. Eğitimsiz veya yetersiz eğitim alan insan ve toplumu yönetmek çok kolaydır. İstediğiniz şekilde yönlendirir ve şekillendirebilirsiniz. Bu nedenle toplumsal veya kişisel başarı ve başarısızlıklar bu değişkene bağlıdır. Bilgi araştırma ve öğrenme ile sağlanır. Bu aşamada edinilen bilginin güvenirliği çok önemlidir. Arkadaşlarımızla bir yıl süren çalışmamızda yaptığımız araştırma ve sonuçlarında bu değerlendirmeye ulaştık. Araştırmayı yapan kişi, kurum ve kuruluşun kar amacının dışında, sonuçlarının sağlamlığı ve güvenirliği ile paylaşımı hedef kitlelere sayısız fayda sağlar. Bilgi toplumda örgütlendikçe, gelişmiş ülkeler mal ve hizmet üretimini sanayi ülkelerine devretmekte ve kendileri bilgi üretip satmaktadır. Kirli ve ağır emek gerektiren mal ve hizmetlerin üretimi böylece gelişmekte olan ülkelere kaymaktadır. Gelişmiş ülkeler bilgi ve proje üretir, gelişmekte olan ülkeleri harcayan ve tüketici ile aracı olarak kullanır. Bu nedenle para bilgi sayesinde kazanılır. Hizmet ise bilgi, deneyim ve sermaye ile kurulur ve yürütülür.

Kişi ve toplumsal refah arttıkça hizmet sektöründe talepler de zaman ve mekan ile mevsimlere göre değişerek artmaktadır. Hizmet türleri arttıkça bilgi, araştırma ve teknolojiye duyulan ihtiyaç da artmaktadır. Hizmet işletmeleri müşterilerine ulaşmak için bilgi, teknolji ve deneyim paylaşımlarımlarından yararlanmaktadır.

Hizmet bir kavram değil, eylemdir. Politikaları, plan ve programları sektöre, kişilere, kurum ile kuruluşlara göre değişir. Hizmeti alan ile sunan arasındaki iletişim ve paylaşım fayda ve ekonomik katma değer sağlar. Sağlık hizmetlerinin özgül ağırlığı ve özelliği vardır. Çünkü sağlık olmazsa diğer hizmetler yürümez. O halde “önce sağlık sonra varlık” bu anlatıma uygundur.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2019 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı