HOBO : Bir Serserinin Yol Notları  - Cotton, Eddy Joe

HOBO : Bir Serserinin Yol Notları

Eddy Joe Cotton

Yayınevi: Altıkırkbeş

Yayın tarihi: 08/2011

ISBN: 9786055532406

Türkçe | 368 Sayfa |

Tür: Roman Öykü

JACK KEROUAC “YOLDA”YI YAZABİLDİYSE VE BİR YOL YAZINI-KÜLTÜRÜ İLE BESLENEBİLDİYSE, BUNU TEK BİR ŞEYE BORÇLU: ÖZENDİĞİ, AŞIK OLDUĞU VE HEP PEŞİNDEN GİTTİĞİ HOBO KÜLTÜRÜNE!

“Amerikan geçmişindeki tüm büyük yazınsal “hobo”ları düşünün [Whitman, London, Guthrie, Kerouac ve hatta Springsteen] böylece Eddy Joe Cotton’ın sunduğu vahşi, kibirli cazibeyi daha iyi anlayacaksınız. Bu tam anlamıyla bir tarih değil bahis konusu olan. Daha çok, bir adamın hobo esrarının kalbine yaptığı nevi şahsına münhasır bir yolculuk.”
-Chicago Tribune “Jack Kerouac Amerika’yı otostopla geçme isteği yaratmıştı bende. Eddy Joe Cotton ise her şeyi açık bir yük vagonu kapısından izleme isteği yarattı. Cotton, Amerika’nn önde gelen berduş anlatıcılarının doğasını soluyor ve yaşatıyor.” Brenda Knight–“Women of the Beat Generation” kitabının Ulusal Kitap Ödüllü yazarı “Kavram ve kültür karmaşası cenneti ülkemizde: “yeraltı”, “karşı-kültür”, “beat”, “hippie” vd. gibi ana unsurlara açıklık getiren 6.45 Yayıncılık, bu kitapla Amerikan edebiyatının merkezinde yer alan bir kültürün sözcüsü oluyor.”
-Underground Poetix “Hobo bir Amerikan başyapıtının uğuldayan bir gece treni, mükemmel bir başarı, Herman Melville, Woody Gutheri ve Ernest Hemingway’in efsanevi sahne önü pogo alanının içinde ikiye katlanmış bir Iggy Pop. Eddy Joe Cotton’ın yol kenarı lokantalarının aşk hikayeleri için büyüleyici bir tutku. Hobo ormanları ve tıkırdayan yük vagonları kalbinizin ritmini arttıracak.”
The American Bible of Outlaw Poetry’nin editörü, Alan Kaufman

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2020 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı