HOCAEFENDİ SENDROMU: SOSYO POLİTİK BİR GERÇEK OLARAK - Barlas, Mehmet

HOCAEFENDİ SENDROMU: SOSYO POLİTİK BİR GERÇEK OLARAK

Mehmet Barlas

Yayınevi: Birey

Yayın tarihi: 12/2000

ISBN: 9789758257744

Türkçe | 176 Sayfa |

Tür: Modern Türkiye Tarihi

Soğuk savaş'ın sona ermesinden sonra dünyadaki güç dengeleri altüst oklu;4ilkemizin tam merkezinde yeraldığı Avrasya ve Ortadoğu'daki stratejik haritalar yeniden çizildi. Türkiye, tüm dünyada yeni bir "belirsizlikler dönemi"nin başlamasına yol açan bu dramatik değişikliklerden doğrudan etkilendi: 28 Şubat post-modern darbesi siyasi, ekonomik, toplumsal. ve kültürel dengeleri sarstı.

"28 Şubat süreci" olarak adlandırılan bu yeni belirsizlikler döneminde ülkedeki güç ve çıkar odaklarıyla sivil/toplumsal dinamikler arasındaki ilişkiler, yakın tarihimizde eşi görülmemiş bir şekilde gerildi; Türkiye, sonu nereye varacağı belli olmayan bir mecra'ya doğru sürüklenmeye başladı.

Ülkemizin en yetkin ve deneyimli gazetecilerinden Mehmet Barlas, işte bu gerilimli ve travmatik süreci, "Fethullah Gülen fenomeni"nden yola çıkarak bu zorlu, kaotik dönemin, Türkiye'yi ne denli içinden çıkılmaz bir fasit dairenin eşiğine doğru sürüklendiğini göstermeye çalışıyor.

Bu kitap, son döneme damgasını vuran yapay gerilimlerin, "kavga"ların ve paranoyak ilişki biçimlerinin Türkiye 'nin dinamizmini, zengin tarihsel deneyimini ve birikimini önüne açılan imkanları ve fırsatları harcamaktan başka bir işe yaramadığım "Fethullah Gülen fenomeni" ekseninde belgeleri ve canlı tanıkları konuşturarak gözler önüne seriyor.

Yayınevimiz Mehmet Barlas'ın bu önemli araştırmasını, ülkemizin son dönemde yaşadığı trajikomik durumunu tüm yönleriyle ve daha iyi anlamak ve anlamlandırmak isteyen Fethullah Gülen'e sempati duyan ve duymayan herkes için yayımlıyor.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2019 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı