Hukuksal Koruma Sigortası - Koyuncuoğlu, Hikmet

Hukuksal Koruma Sigortası

Hikmet Koyuncuoğlu

Yayınevi: Seçkin

Yayın tarihi: 03/2015

ISBN: 9789750232152

Yazar : Tennur Koyuncuoğlu

Türkçe | 245 Sayfa | 16 x 24 cm.

Tür: Hukuk

'Hukuk Hakkı' tıpkı sağlık hakkı gibi herkesin vazgeçilmez bir insan hakkıdır. 'Adalet' deyince herkesin konuşma hakkı vardır bir tek adalet isteyen dışında. Hükümet Anayasa, Yargı Reformu derken, haksızlığa uğrayan kişiler avukata ulaşmak hakkından bile yoksundur.
Avrupa'da herkese 'hukuk hakkı' sağlayan güvencenin adı 'hukuksal koruma sigortalarıdır'. Ülkemizde de 1996 yılında özel bir sigorta dalı olarak 'Hukuksal Koruma Sigortası Genel şartlan' yürürlüğe girmiştir. Ancak kamuoyuna gereği gibi tanıtılmamış, gölgelenmiştir. Şimdi, kişinin ve toplumun kendi kendini koruması için topluma açılma zamanıdır. Çok küçük primlerle herkesin sigortalanacağı, ödeyemeyenlerin devlet tarafından primlerinin üstlenileceği bir özel hukuk sigortasının önemi ortadadır.
Avukatlık kanunu değiştirilirken, bu sigorta avukatlara yeni iş bulma olanakları sunacağı gibi, alternatif bir çözüm yolu olan dava dışı sulh sözleşmelerine de katkı sağlayacaktır. Avukatların iş bağımsızlığı aynı zamanda savunduğu kişiye de adalete erişim özgürlüğü tanımak anlamına gelecektir.
Kitapta Bulunan Konu Başlıkları
- Motorlu Araca Bağlı Hukuksal Koruma
- Sürücü Hukuksal Koruma
- Taşınmaz Mala Bağlı Hukuksal Koruma
- Kişi–Aile Hukuksal Koruma
- Genel Şartlarının Açıklanması
- Uygulamada Karşılaşılan Sorunlar

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2020 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı