Hz. Fatıma-i Zehra : Cennet Kadınlarının Hanımefendisi ve İnsanlık Hurisi - Bursalı, M. Necati

Hz. Fatıma-i Zehra : Cennet Kadınlarının Hanımefendisi ve İnsanlık Hurisi

M. Necati Bursalı

Yayınevi: Çelik

Yayın tarihi: 01/2011

ISBN: 9789757161172

Türkçe | 215 Sayfa | 13,5 x 21 cm.

Tür: Din / İslamiyet

Mustafa Necati Bursalı, Kainatın Efendisi'nin Mübarek kızları ve cennet kadınlarının hanımefendisi Hz. Fatıma'nın hayatını anlatırken sürükleyici ve büyüleyici bir dil kullanıyor.

Bu kitap, dünya ve cennet kadınlarının en üstününe ait Fatıma-i Zehra (Radıyallahü Anha)'nın hayatından pırıltılar sunmaktadır. O Fatıma ki, cennet ufkundan cihan toprağına düşen bir inciydi. O Fatıma ki, Allah Resulünün gözünün nuru ve sevinciydi. O Fatıma, Nebiler Nebisinin mübarek vücudundan bir parçaydı. O Fatıma ki, Hazret-i Hatice-i Kübra'nın gülzarından yetişmiş solmaz bir çiçekti. O Fatımaki, ay yüzlü, kara gözlü bir melekti.

Ben bu aczimle Onun için ne söyleyebilirim ki? O, alemlere rahmet olan Peygamberin, öpüp kokladığı solmaz bir çiçekti...

Cihan günleri onun yüzü gibi parlak bir yüz görmedi. Müslümanlık tarlasında Onun gibi bir çiçek boy vermedi...

O, o kadar ince bir gönüle, derin bir hisse sahipti ki, bir muhtaç karşısında içi yanmış, yüreği sızlamış, çarşafını sattırarak o muhtaç adamın ihtiyacını gidermiştir. Oruçlu olduğu halde iftar etmemiş, sofrasındaki bir lokma ekmeği de kapısına gelen fakire ikram etmiştir. Hem de bu işi peşpeşe üç gün yapmış, üç gün boyunca sadece su ile orucunu açmıştır. İnsanlık böyle bir inciyi hangi denizde bulabilir ki?

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2022 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı