%26
I.Haçlı Seferi ve Kudüs’ün Haçlılar Tarafından Zaptı - Kalay, Ahmet

I.Haçlı Seferi ve Kudüs’ün Haçlılar Tarafından Zaptı

Ahmet Kalay

Yayınevi: Cinius

Yayın tarihi: 12/2020

ISBN: 9786257313131

Türkçe | 124 Sayfa | 13 x 19,5 cm

Tür: Osmanlı Tarihi

  • 18,50 TL
  • 25,00 TL

 I. Haçlı Seferinin mimarı olan Papa II.Urbanus Haçlı Seferi fikrini ne zaman  ortaya attı? Halkı, Prensleri ve diğer meslek erbabını bu sefere katılmaları için nasıl ikna etti? Bu sefere kimler katıldı ve bu seferin amacı ne idi?
I. Haçlı Seferine katılan Haçlılar Kudüs’e gitmek için hangi yol güzergahını kullandılar? Haçlı Ordusu İstanbul’a ulaştığında Bizans İmparatoru      I. Alexios’un  tavrı ne oldu?
Bizans İmparatoru I. Alexios, Haçlı Reislerinden niye vassallık yemini etmelerini istedi? Vassallık yemini etmeyen Haçlı Reislerine nasıl davrandı?
Haçlı Ordusu ve Bizans Kuvvetleri, Anadolu Selçuklu Devletinin başkenti olan İznik’i kuşattıkları zaman Sultan I. Kılıçarslan hangi seferdeydi ve Bizans İmparatorluğu gizlice şehirdeki Türk komutanlardan İznik’i nasıl teslim aldı? Sultanın ailesine ve saray mensuplarına ne oldu?
Türk Ordusu, Haçlı Ordusu ile yaptığı Dorylaion Savaşıyla Haçlıların Anadolu topraklarındaki ilerleyişini durdurabildi mi?
Boudouin de Bouilon, ana Haçlı ordusundan ayrılarak gittiği Urfa’da az bir Haçlı kuvvetiyle ilk Haçlı Kontluğunu nasıl kurdu? Bu süreçte ona kimler yardım ettiler?
Haçlıların Antakya kuşatması ne kadar sürdü? Şehrin Haçlılar tarafından ele geçirilmesi için yardım eden Türk tarafındaki hain kimdi?
Haçlı Ordusu Antakya’yı kuşattığında Büyük Selçuklu Devletinin Valisi Yağsıyan kimlerden yardım istedi? Ona kimden ve ne zaman yardım ulaştı?
Haçlı Ordusu kendi ordusundan dört kat daha kalabalık olan Büyük Selçuklu Komutanı Kürboğa’nın idaresindeki Müslüman Ordusunu nasıl yendi? Bu yenilginin sebebi ne idi? Müslüman Ordusundaki anlaşmazlık neden kaynaklanıyordu?
Antakya hakimiyeti için hangi Haçlı Reisleri birbiriyle çekişti? Hangi Haçlı Reisi Antakya’ya hakim oldu?
Haçlı Ordusunun Kudüs’e doğru ilerleyişinde Fatimilerin ve Suriye topraklarında hüküm süren diğer Emirlerin tepkileri ne oldu? Haçlılarla nasıl mücadele ettiler?
Haçlılar, Kudüs’ü zapt ettiklerinde şehirde katliam yaptılar mı?
Elinizdeki bu kitap, bu ve bunun gibi birçok soruya cevap bulabileceğiniz bir eserdir. Titiz bir çalışma ile Latin, Bizans, Süryani, Ermeni, Arap ve Türk kaynaklardan yararlanılarak meydana getirilmiştir.                    
         AHMET KALAY

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2021 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı