İçimizdeki Dünya : Tasavvuf Açısından Manevi Cevherlerimiz  - Selvi, Dilaver

İçimizdeki Dünya : Tasavvuf Açısından Manevi Cevherlerimiz

Dilaver Selvi

Yayınevi: Hoşgörü Yayınları

Yayın tarihi: 06/2012

ISBN: 9786058696910

Türkçe | 208 Sayfa | 13,5 x 21 cm.

Tür: Din / Genel

Bu çalışma kendimizi, aslımızı, iç âlemimizi konu etmektedir. Bizi biz yapan manevî cevherleri ve değerleri ele almıştır. İnsana hayat sebebi yapılan, içini aydınlatan nur, bu ilahi nurla beden ülkesini yöneten ruh, ruhun sarayı olan kalb, kalbe yardımcı yapılan akıl ve ilim tasavvufî bakış açısıyla tanıtılmıştır. Manevî latifelere değinilmiş, kalbi istila etmek isteyen nefis, şeytan ve diğer düşmanlarıyla, onlardan korunma yolları konu edilmiştir.

Bu ana başlıklar altında, her insanı yakından ilgilendiren önemli konular, en lazım olan kısımlarıyla işlenmeye, sorunları çözülmeye, sorulara cevaplar verilmeye çalışılmıştır.

Yüce Allah, âlemi, insan için, insanı da kendisi için yaratmıştır. Bize bahşedilen insanî ruh, yüce Mevlâ’yı tanımak ve ilahi aşkı tatmak için verilmiştir. Kalbimiz; iman, mârifet, sevgi, ilim, hikmet, tefekkür, ibret ve güzel ahlâk merkezi olsun diye bize emanet edilmiştir. İlim ve akıl; bize, Sahibimiz’in çağrısını anlamak, hayatı doğru okumak, doğruyu bulmak, adaleti korumak ve bütün insanlık ailesine Hak için hizmet sunmak için lütfedilmiştir. Nimete şükür, onu yerinde ve hedefinde kullanmaktır; aksi, vefasızlıktır.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2021 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı