İcra ve İflas Hukuku - Pekcanıtez, Hakan

İcra ve İflas Hukuku

Hakan Pekcanıtez

Yayınevi: Yetkin

ISBN: 9789754648003

Türkçe | 884 Sayfa |

Tür: Hukuk

İcra ve İflâs Hukuku kitabının onuncu basısından bir yıl sonra, onbirinci basıyı gerçekleştiriyoruz. Bu basıda kitaptaki temel sistematik ve içerik korunarak yeniden gözden geçirilmiştir.

Bir önceki basıdan bugüne kadar geçen süre içinde icra iflâs hukukunda ve diğer alanlarda mevzuatta gerçekleşen değişiklikler kitabın yeni basısına da yansıtılmış, yeni yargı kararları işlenmiştir.

Önceki basılarda olduğu gibi, kitabın genel sistematiği ve içeriği konusundaki çalışma ortak yürütülmekle birlikte, bu basıda da her bölüm farklı yazarlarca kaleme alınmış ve ilgili bölümlerde yazarı belirtilmiştir. Kitabın icra hukukuna ilişkin birinci bölümündeki genel bilgiler ve genel haciz yoluyla takip kısmı (I. Bölüm § 1-21) Prof. Dr. Hakan PEKCANITEZ; birinci bölümdeki özel takip yolları, ihtiyati haciz ile deniz ve kamu icra hukukunun genel esasları kısmı (I. Bölüm § 22-28) Prof. Dr. Muhammet ÖZEKES; iflâs hukukuna ilişkin bölüm (II. Bölüm § 1-2, 4-10) Prof. Dr. Meral SUNGURTEKİN ÖZKAN ile bu bölümde sermaye şirketlerinin iflâsı ve özellikle iflâsın ertelenmesi kısmı (II. Bölüm § 3) Prof. Dr. Oğuz ATALAY; konkordato (III. Bölüm), sermaye şirketleri ve kooperatiflerin uzlaşma yoluyla yeniden yapılandırılması (IV. Bölüm), iptali davası (V. Bölüm) ve icra suçları (VI. Bölüm) Prof. Dr. Oğuz ATALAY tarafından yazılmıştır. (Önsöz'den)

İcra ve İflas Hukuku için şu an mevcudu olmayanlar

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2019 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı