%27
İgi ve Ben : Mutlu Yıllar - Valentine, Jenny

İgi ve Ben : Mutlu Yıllar

Jenny Valentine

Yayınevi: Tudem Kültür

Yayın tarihi: 04/2012

ISBN: 9789944696265

Çevirmen : Tuna Alemdar

Resimleyen : Joe Berger

Türkçe | 160 Sayfa | 13,5 x 19,5 cm.

Tür: 0-6 Yaş Okuma Kitapları

  • 10,95 TL
  • 15,00 TL

Çocuklar İgi ve Flo’nun maceralarını çok sevdi! Birbirinden farklı, ama bir o kadar da benzer iki kız kardeşin neşe dolu ev ve okul yaşantılarından eğlenceli öyküler tüm hızıyla devam ediyor!.. Guardian Çocuk Romanı ödüllü Jenny Valentine’ın çekirdek bir ailenin günlük yaşantısına ayna tuttuğu dizisi İgi ve Ben’in merakla beklenen ikinci kitabı raflardaki yerini alıyor: İgi ve Ben Mutlu Yıllar.
Kekler, parti oyunları, süslemeler ve daha neler neler… Şimdi parti zamanı! İgi, altıncı yaş gününe henüz zaman olmasına rağmen hissettiği heyecan nedeniyle neredeyse patlamak üzeredir. Uzun süredir evcil bir hayvan istemektedir. Yaklaşan doğum günü için bundan güzel bir hediye olur mu hiç! Peki ama ya annesi ve babası onun bu isteğine karşı çıkarlarsa?.. Ufak bir kedi veya köpek yavrusu hiç de fena olmaz sanki.
Ya da sınıflarında besledikleri sevimli hamster Gruffles gibi minik bir farecik. İgi, beyaz tüylü minnacık bir tavşana bile razı. Ama aşması gereken iki büyük engel var: Annesi ve babası. İgi ya bu, hiç pes eder mi? Yine de yazar hamster isteğini uzun doğum günü hediye listesinin en üst sırasına… Neler yoktur ki hediye listesinde: Frankie’ninki gibi bir bisiklet, üzerinde ismi yazılı olan ayakkabılar, güzel bir parti elbisesi, perdeleri olan ağaç bir ev, bir tramplen… İgi istemesine ister ama emeline ulaşacak mı dersiniz?..

İgi’yi aslında hepimiz tanıyoruz. Küçük kardeşi olan her çocuğun, birden fazla çocuğu olan her anne babanın yakından tanıdığı biri o. Evin küçüğü olmanın tadını ve rahatlığını sonuna kadar kullanan bir çocuk. Üstelik ablası Flo’yu ve anne babasını sürekli şaşırtmasına rağmen… İgi’nin yaptığı pek çok şeyi aslında hepimiz yaptık ve yapıyoruz. Böyle sıra dışı şeyler yapan başkalarının da olduğunu bilmek mutluluk veriyor insana. Bu yüzden de İgi ile empati kurmamız daha da kolaylaşıyor.

Aile kavramı, kardeş sevgisi ve birlikte yaşama olgusu üzerine güzel mesajlar sunan İgi ve Ben’de, İgi’nin renkli dünyası ve ailesi ile olan ilişkileri esprili bir dille ablası Flo’nun gözünden aktarılıyor. İgi ve Ben, okumaya yeni başlayanlar için keyifli bir alternatif olarak gösterilebilir. Çocuklar İgi’ye bayılacak!.. İgi ile macera devam edecek…

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2019 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı