%15
İkizler - Konar, Affinity

İkizler

Affinity Konar

Yayınevi: Pegasus

Yayın tarihi: 05/2018

ISBN: 9786052994863

Çevirmen : Özgür Atılım Turan

Türkçe | 360 Sayfa | 13,5 x 21 cm

Tür: Tarihsel Roman

  • 31,24 TL
  • 36,75 TL

Pearl ve Stasha adlı ikiz kardeşlerin ölüm meleği mengele'nin insanlık dışı deneylerine ve ayrılığa direnişlerinin öyküsü...
1944 yılında Pearl ve Stasha, karanlık bir yük vagonunda geçmiş hayatlarından koparılarak anneleri ve büyükbabalarıyla birlikte Auschwitz’e gönderilirler. Bu cehenneme vardıkları ilk gün ailelerine veda etmek zorunda kalan ikizler, dehşet verici şeyler deneyimleyecekleri bu yabancı ortamda tıpkı anne karnında olduğu gibi birbirlerinin varlığıyla teselli bulurlar. Ancak Mengele’nin üzerlerinde yaptığı korkunç deneylere katlanırken birbirlerinden ayrı düşeceklerinden bihaberdirler.
O kış düzenlenen konserde Pearl ortadan kaybolunca Stasha hem ikizinin yasını tutar hem de onun hayatta olma ihtimaline tutunur. Auschwitz’deki esirler, Kızıl Ordu’nun müdahalesiyle özgür kaldığında intikam arzusuyla yanıp tutuşan Stasha ve arkadaşı Feliks, harap olmuş Polonya boyunca seyahat eder. Mengele’yi yakalayıp ondan intikam alma düşüncesi yolculuklarında onlara güç verir. İnsanlığın savaş yüzünden ne hale geldiğini gören arkadaşlar, bu bitap dünyada yepyeni ve umut dolu bir geleceğin hayaliyle ayakta kalırlar.
İkizinin eksikliğini hisseden Stasha, diğer yarısı Pearl’ü ölü ya da diri bulabilecek midir?
Hayat, zulme direnen bu gençlerin yüzüne bir kez daha gülecek midir?
 “Sıra dışı bir üslupla ele alınmış bir cesaret öyküsü: kısa ve öz, güzel ve anlamlı, sürükleyici ve yürek parçalayıcı. Baştan sona olağanüstü bir anlatı.”
-David Wroblewski, Edgar Sawtelle’in Öyküsü’nün yazarı
“Konar, Dr. Josef Mengele’nin çocuklar, özellikle de ikizler üzerinde yaptığı deneylerin sarsıcı ve acıklı hikayesini ele alan sürükleyici bir çıkış romanıyla karşımızda.”
-New York Times
“İkizler, hayranlık uyandıran ve korku nedir bilmeyen bir yazar olan Affinity Konar’ın bize değerli bir armağanı. Gerçeğe dönüşmüş kâbus gibi bir evrende büyülü sözler söyleyerek, ışığını saçarak dolaşıyor adeta.”
-Karen Russel
 “Affinity Konar’ın her cümlesinde ayrı bir anlam yatıyor. Yazar, kızları karşımıza sadece kurban olarak çıkarmayarak kendi farkını ortaya koyuyor: Onlar hayatta kalmaya çalışan kusurlu ve unutulmaz kahramanlar. İnanılmaz derecede güzel bir roman.”
-Publıshers Weekly
“Konar, iki cesur anlatıcının duygusal hayatlarını sarsıcı derecede gerçekçi kılıyor... Yazarın kahramanlarının deneyimlerini, hayatta kalma becerilerini ve isteklerini, soykırım karşısında gösterdikleri direnci, her şeye rağmen geleceğe dair umutlarını ve Pearl’ün dikkate şayan bağışlama gücünü ustaca tasvir edişi, okurun aklında oluşabilecek tüm şüpheleri ezip geçiyor... Konar’ın Auschwitz cehennemini betimlerken aynı zamanda mahkûmların direnişlerini, en korkunç ızdırapları çekseler de umuda tutunuşlarını ve Elie Wiesel’ın sözleriyle ‘insanlık dışı bir dünyada’ insan kalma çabalarını da gözler önüne sermesi, İkizler’in en akılda kalıcı yanı.”
-Michiko Kakutanı
“Cesaret ve ustalıkla kaleme alınmış, büyük üstatların efsanevi hikâyeleri kadar güçlü ve çarpıcı bir çıkış romanı.”
-Chigozie Obioma

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2020 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı