%11
Ina Mayin Doğum Meselesi : Bir Ebenin Manifestosu - Gaskin, Ina May

Ina May'in Doğum Meselesi : Bir Ebenin Manifestosu

Ina May Gaskin

Yayınevi: Akademisyen Kitabevi

Yayın tarihi: 11/2018

ISBN: 9786052580486

Çevirmen : Deniz Fatma Sayıner Gülbahtiyar Demirel

Türkçe | 351 Sayfa | 13,5 x 21 cm

Tür: Aile

  • 44,50 TL
  • 50,00 TL

“Ina May Gaskin uluslararası bir hazinedir ve Doğum Meselesi, insanlığı önemseyen herkesin mutlaka okuması gereken bir kitaptır. Bu kitaba bayılıyorum.”

-CHRISTIANE NORTHRUP, MD, Women’s Bodies, Women’s Wisdom ve The Wisdom of Menopause adlı kitapların yazarı-

 

“Ina May’in enerji ve bilgeliğini yansıtan harika bir kitap.”

-SHEILA KITZINGER, The Complete Book of Pregnancy and Childbirth ve Rediscovering Birth adlı kitapların yazarı

 

“Bu kitabı HERKES okumalı… Doğumun, kültürümüz ve insanlar olarak bu gezegendeki sürekliliğimiz ile neden ilişkili olduğunun inandırıcı bir analizi. Ina May kendini aştı!”

-ELIZABETH DAVIS, Orgazmik Doğum’un yazarı

Doğum Meselesi’nde, Amerika’nın önde gelen ebesi Ina May Gaskin, kadınların doğumu deneyimleme biçimlerinin tüm insanlık üzerindeki etkisini hatırlatıyor. Bir kadının doğuştan gelen doğum yeteneğine olan güveninin tazelenmesi, aileler ve toplumun geneli için olumlu sonuçlar doğurur.

Günümüzde ABD’de doğum yapan bir kadının doğum sırasında ölme ihtimali, annesininkinden daha yüksektir. Üç bebekten birinin sezaryen ile doğduğu ABD, yenidoğan ölüm oranlarında dünyada otuz dördüncü, anne ölüm oranlarında ise kırk birinci sıradadır. Kadın bedenine ve tercihlerine gösterilen saygı ortadan kalkmıştır. Doğum uygulamalarında örnek gösterilebilecek düzeyde düşük müdahele, morbidite ve mortalite oranlarından dolayı, Ina May Gaskin, "doğal sürece saygı" anlayışıyla güvenli doğumun sihirli anahtarını göstererek obstetride uluslararası bir üne kavuşmuştur. Doğum Meselesi, kadınlara nasıl güvenmemiz, doğuma nasıl değer vermemiz, aileleri nasıl eğitmemiz ve türümüz kadar eski bir süreçle modern yaşamı nasıl uzlaştırmamız gerektiğini gösteren güçlü bir manifesto.

 

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2021 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı