%10
İnovasyon ve Fikir Kaynağı Olarak Yönlendiren Kullanıcılar - Gürkan, Güney Çetin

İnovasyon ve Fikir Kaynağı Olarak Yönlendiren Kullanıcılar

Güney Çetin Gürkan

Yayınevi: Paradigma Akademi

Yayın tarihi: 09/2013

ISBN: 9786055193430

Türkçe | 178 Sayfa | 15,5 x 23,5 cm

Tür: İş Yönetimi

  • 26,10 TL
  • 29,00 TL

 İş dünyasında rekabet eden tüm şirketler, gücün yenilikten geldiğini öngörmekte ve şirketlerinin inovasyon kapasitelerinin artabilmesi için en uygun yöntemleri örgütün rutin işleyişi içine yerleştirmek için çabalamaktadır. Rekabetin anahtarı olarak nitelendirilebilecek inovasyon, çok farklı fikir kaynaklarından gelebilmektedir. Şirketler, bu farklı fikir kaynaklarını tespit etmek ve onlardan faydalanmak için elinden gelen gayreti göstermelidir.

Bu kitap inovasyon ve inovasyonun fikir kaynaklarından kullanıcıları temel alarak okuyucuları bilgilendirme amacını taşımaktadır.

Birinci bölümde, genel itibariyle inovasyon, inovasyon türleri ve kaynaklarını irdelenmiştir.

İkinci bölümde, inovasyon kaynağı olarak yönlendiren kullanıcılar açıklanmış ve bu kullanıcıların özellikleri ayrıntılı olarak verilmiştir.

Üçüncü bölümde, yönlendiren kullanıcıların fikir geliştirme süreci, yönlendiren kullanıcılar desteğiyle geliştirilen yeni ürünlerin performansları ele alınarak, daha önce yapılan çalışmalardan örnek verilmiştir.

Dördüncü bölümde, Türkiye'de yönlendiren kullanıcı özelliği taşıyan cerrahlar özelinde medikal sektörden şirketlerin ve medikal ürünlerin tüketicileri olan diğer cerrahların da dahil edildiği bir çalışmanın sonuçları paylaşılmıştır.

Bu çalışma, inovasyon konusundaki mevcut literatüre katkı sağlamanın yanında ülkemizde incelenmemiş olan yönlendiren kullanıcılar (lead users) kavramı ile ilgili ilk ayrıntılı çalışma özelliği de taşımaktadır.

 

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2021 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı