İnsanın Türeyişi - Darwin, Charles

İnsanın Türeyişi

Charles Darwin

Yayınevi: Gün Yayıncılık

Yayın tarihi: 11/2002

ISBN: 9789758722013

Çevirmen : Orhan Tuncay

Türkçe | 270 Sayfa |

Tür: Bilim-Teknik

Kitabın giriş bölümünde John Tyler ve Bonner ve Robert M. May, aşağıdaki sonuçlandırıcı cümlelerle, Darwin'in fikirlerinin hala ne kadar çağdaş, ilgi çekici ve taptaze olduklarını bir kere daha vurguluyorlar:

"Genellikle bilim ve yazılar arasındaki büyük farklılıklar açıklanırken, bu bilimin neyin olacağının temellerini attığı ama bunu aktarmadığıdır. Van Leeuwenhoek'in veya Pasteur'un adını hiç kimse bugün mikrobiyoloji ile ilgili bir bibliyografyada göremez. Yine de herkes onların katkılarının önemini bilir. Ama, Shakespeare, Dickens veya Trollope hala ilgi ve zevkle okunmaktadır.

Darwin iki sınıflandırılmanın arasında kalıyor. Hala, başka bir 19. yüzyıl bilim adamından daha fazla okunuyor ve bahsi geçiyor. Örneğin "İnsanın Türeyişi", bilim konularını özetleyen dergilerde, son zamanlarda yılda yılda kırktan fazla yer alıyor. Gördüğünüz gibi, hayvanlarla ilgili sosyal organizasyonların evrimsel yapısını anlamaya çalıştığımız biyoloji, psikoloji, sosyoloji ve antropojideki bugünkü öncü araştırmaların yapmak istediklerini, "İnsanın Türeyişi"ndeki fikirler, sorular ve yöntemlerle Darwin'in önceden sezmiş olduğu açığa çıkıyor. Darwin'in kitapları ve özellikle "İnsanın Türeyişi", düşüncelerimizdeki son birkaç yıllık yaklaşımların, bir yüzyıl öncesiyle kesiştiğini gösteriyor."

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2022 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı