%25
İsa Mesih’in Esrarı - Milani, Cemal

İsa Mesih’in Esrarı

Cemal Milani

Yayınevi: Ceres Yayınları

Yayın tarihi: 07/2020

ISBN: 9786257908696

Türkçe | 584 Sayfa | 15,5 x 23,5 cm

Tür: Tasavvuf

  • 55,50 TL
  • 74,00 TL

 İsa Mesih’in Esrarı adlı bu belgesel eserin amacı “Gerçek İsa kimdi?” sorusunun cevabını bulmak; yüzyıllarca süren çarpıtma, saptırma, yozlaştırma, karartma ve ruhsal, siyasal, maddi iktidar amacı ile istismar konusu yapılan ve imgeleştirilen İsa olgusunu aydınlatarak onun varlığı hakkındaki tüm olasılıkları bütün boyutları ile ele alıp tüm açıklığıyla ortaya koymaktır. Belgeselimiz bu çok boyutlu konuyu birbirini takip eden sırasıyla şu soruların cevaplarını arayarak inceleyecektir: İsa Mesih gerçekte kimdi? Mitolojik bir ilah mı? Esrarengiz bir mistik mi? Kurtarıcı bir Mesih kral mı yoksa kutsal bir peygamber mi? Bu soruların cevaplarının bizi onun esrarının çözümüne götürmesini umuyorum.
Bu belgesel kitap, aynı zamanda konuyu merak edenler ve daha derinleşmek isteyenler için oldukça geniş bir araştırma çerçevesi, zengin kavram, isim ve referans listesi de sunmaktadır. İlgilenen okuyucunun, kendi idrak düzeyinde ve ilgisi yönünde, merkezden çevreye ve tekrar çevreden merkeze doğru çok boyutlu bir kavrayış yaşayabilmesini diliyorum. Buna yardımcı olmak ve sınırlı zihin boyutlarını aşmak için, bu kitapta görsel öğelere ve sanatta sembolizmin başyapıtlarına da yer verdim.
Şimdi sizleri İsa’nın hikâyesini paylaşmaya davet ediyorum. Bu hikâye; “sanılanların, sanılanın zıddı olduğu, zıtların da aslında o sanılanlar olmadığı” gibi karışık ve bir o kadar da zevkli, gizemlerle dolu bir hikâyedir. Bu davet sizi mitolojik ilahların, mistik öğretmenlerin, münzevi filozofların, iman etmiş rahiplerin gizemli dünyasına götürecek ve aynı zamanda muhteris imparatorları, dinî iktidar hırsı ile Tanrı’dan uzaklaşmış kiliseleri ve örgütlenerek dünya iktidarı mücadelesine girişen gizemli örgüt, komite ve tarikatları karşınıza çıkaracaktır. Bunların hepsi de sevgili İsa’nın hikâyesinde yüzyıllardır başrol oynayan oyunculardır.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2020 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı