%16
Işıkla Yazılsın Sonsuza Adım  - Coral, Mehmet

Işıkla Yazılsın Sonsuza Adım

Mehmet Coral

Yayınevi: Doğan Kitap

Yayın tarihi: 03/2018

ISBN: 9786050950472

Türkçe | 368 Sayfa | 13,6 x 21 cm

Tür: Roman Öykü

  • 27,09 TL
  • 32,25 TL

Önemli olan, iki sonsuzluk arasında, ışıktan bedene düştüğün bu süreyi nasıl kullandığındır, Sai...
Ben yaşadığım çağın içinden keskin bir bıçak gibi geçtim...
Harçla düşündüm, taşla konuştum...
Her yapıtımla, madden var olan bilinmezin alanını tüketmek için daha çok bilendiğimi hissettim...
Mimar Sinan’ın romanı. Tarihin ateşinde yanan kahramanların günümüzden geçmişe dek uzanan kozmik bir çizgide gelişen olağanüstü serüveni... Umarsız bir aşk ve şaşırtıcı bir son...
“Işıkla Yazılsın Sonsuza Adım, genel hatlarıyla herkesin tanıdığı etkileyici bir tarihi kişiliğin duygularına ve zihnine girmemize olanak veren bir roman. Sinan’ın estetiğini  ve onu var eden koşulları aktarması bakımından kaçırılmaması gerekir.”
Cem Erciyes (Radikal)
       Yazar Hakkında:
Mehmet Coral, 1947 yılında İzmir’de doğdu. Zorlu geçen yatılı okul yıllarından sonra üniversitede iş idaresi ve ekonomi tahsil etti. Amsterdam Üniversitesi ve Lahey Uluslararası Hukuk Aka-de-mi-si’n-de yüksek lisans yaptıktan sonra iş hayatına atıldı. Uzun yıllar ticaret hayatının içinde kaldıktan sonra kişiye özel uçuş konseptiyle tanıştı. Amatör pilot lisansını aldıktan sonra dünyanın değişik coğrafyalarında kendi kullandığı tek motorlu, pervaneli uçaklarla uçuşlar yaptı. Radikal gazetesinde iki yıldan uzun süre “Uçan Yaz›lar” adlı köşesinde uçabilmenin insana verdiği hazlar, düşünsel yapısında yaptığı değişikler ve kazandırdığı ruhsal zenginlik üzerine yazılar yazdı. Kitaplarla hayatı boyunca yaşadığı birlikteliği 1997 yılından itibaren okurluktan yazarlığa taşıdı. “Özyurdum” dediği İzmir’in dışında, son 37 yıldır yaşadığı İstanbul’a da olan sevgisini kentin geçmiş yaşamlarını konu alan bir üçlemeye, doğup büyüdüğü İzmir ve Ege’ye olan aşkını da romanlarına yansıttı.

Işıkla Yazılsın Sonsuza Adım için şu an mevcudu olmayanlar

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2019 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı