%10
Işıklar Söndü  - Gryta, Thomas

Işıklar Söndü

Thomas Gryta

Yayınevi: Nova Kitap

Yayın tarihi: 06/2022

ISBN: 9786258489354

Yazar : Ted Mann

Çevirmen : Uğur Gülsün

Türkçe | 408 Sayfa | 13,5 x 21 cm

Tür: İş Yönetimi

  • 73,80 TL

Amerika’nın en ikonik şirketi General Electric, nasıl bu kadar hızlı ve beklenmedik şekilde mahvoldu?

ABD tarihinin en üretken mucitlerinden biri olan Elihu Thomson, Thomas Edison’a katılarak dünyanın en yaygın şirketlerinden biri General Electric’i kurdu. GE, 1892’de kurulmasından bu yana bir şirketten daha fazlası oldu. Nesiller boyunca iş güvencesi ve sağlam bir yatırım anlamına geliyordu, dahası üst düzey yöneticiler için örnek bir işletmeydi. Efsanevi CEO Jack Welch’in yirmi yıllık liderliğinin ardından, yirmi birinci yüzyıla Amerika’nın en değerli şirketi olarak girdi. Ancak yirmi yıldan kısa süre sonra bir zamanların General Electric’i tarihe karıştı.

Welch’in dikkatle seçilmiş halefi Jeff Immelt’in onun kâr makinesindeki kusurları düzeltmeye çalışırken kendi hataları yüzünden baş aşağı gitmişti. Sonunda GE’nin geleneksel “ne pahasına olursa olsun kazan” kültürü çığırından çıktığında, şirket kaçınılmaz olarak hem kişisel hem de organizasyonel düzeyde çöktü. İki Wall Street Journal muhabirinin kaleme aldığı Işıklar Söndü, Amerika’da tüm zamanların en büyük şirketlerinden birinin, General Electric’in destansı düşüşünün eksiksiz hikâyesi.

“GE’nin yaptığı hatalardan kaçınmak isteyen herkes okumalı. Herhangi bir liderlik rolündeyseniz –ister bir şirkette, ister kâr amacı gütmeyen bir kuruluşta ya da başka bir yerde olsun– bu kitaptan öğrenebileceğiniz çok şey var.”

—Bill Gates

“Gryta ve Mann’ın GE’nin önceki yirmi yılına merak uyandıran bakışı, yirmi birinci yüzyıl iş dünyasında hayatta kalmanın sert gerçeklerinin altını çiziyor.”

—Publishers Weekly

“Güçlü ve büyüleyici bu kitap, bir devin muhteşem düşüşünün etkileyici anlatısı.”

—Booklist

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2022 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı