%10
İslam Demokrasi ve Türkiye - Arslan, Ahmet

İslam Demokrasi ve Türkiye

Ahmet Arslan

Yayınevi: BigBang

Yayın tarihi: 05/2015

ISBN: 9786054665181

Türkçe | 405 Sayfa | 15 x 23 cm

Tür: Politika - Türkiye

  • 80,10 TL

İlk iki baskısı 1995 ve 1999 yıllarında yapılan İslâm, Demokrasi ve Türkiye'nin bu üçüncü ve yeni baskısında Prof.Dr. Ahmet Arslan'ın  ilk iki baskıda  bulunmayan çok sayıda yeni konuşma ve yazıları da yer almaktadır.
İlk yayınlanma tarihlerinin ardından geçen  uzun zamana rağmen ağırlığından bir şey kaybetmeyen  bu makaleler derlemesini okuyanların  fark edebileceği gibi bu süre zarfında ülkede meydana gelen birçok gelişmeye, hatta bazı alanlarda kökten dönüşümlere rağmen demokratikleşme ve hoşgörü alanlarında fazla bir mesafe kat edilmemiş görünmektedir.
İslam felsefesi ve düşüncesi alanında uzmanlığıyla tanınan Prof. Arslan'ın bu baskı için kaleme almış olduğu önsözde belirttiği gibi umudu tamamen yitirecek kadar karamsar olmak doğru olmasa da  İslam dünyasında ve özelde  Türkiye'de Batılı anlamda  demokratik bir toplumun  ortaya çıktığını ve kalıcı bir varlık kazandığını görmek için  epey bir zamana ve
farklı alanlarda  gerçekleştirilmesi gereken çok  sayıda büyük atılımlara  ihtiyaç var.
Bu eser,okuyucu için ilk baskısından bu yana geçen yirmi yıl içinde  nelerin değiştiğini, nelerin değişmediğini görmek, İslam, demokrasi ve modernleşme tartışmalarında nerelerden geçip  hangi noktalara vardığımızı veya varamadığımızı  değerlendirmek için hem bir tarihi cetvel, hem de kuramsal bir pusula işlevi görebilir.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2022 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı