%25
İslamda Giyim ve Tesettür - Yıldız, İsmail

İslam'da Giyim ve Tesettür

İsmail Yıldız

Yayınevi: Çıra

Yayın tarihi: 12/2016

ISBN: 9786054913572

Türkçe | 176 Sayfa | 13,5 x 21,0 cm

Tür: Din / İslamiyet

  • 11,25 TL
  • 15,00 TL

Dinimizin belirlediği tesettütün hükmünü,şeklini,fayda ve hikmetlerini bilmemiz önem arz etmektedir. Zaman içerisinde örtünmenin hükmü ile ilgili görüşlerin de dile getirildiği göz önünde bulundurulursa, Müslümanlar olarak her konuda olduğu gibi örtünme konusunda da esas oan bir Müslümanın mensup olduğu dinin belirlediği ölçüleri esas almasıdır. Batılalaşma adına kılık-kıyafet ve giyim tarzında ve asrın teknolojisine ulaşmanın yolu, ahlaki değerlerimizden ve kılık kıyafetlerimizden vazgeçmek değildir.
İnsanın yaratılışı ile var olan duygulardan bir tanesi de insanın  ayıp ve çirkin karşıladığı şeyleri yapmaktan uzak tutan “utanma” duygusudur. İnsanlar, Hz. Adem’den itibaren söz konusu utanma duygusunun gerektirdiği örtünmeyi bir şekilde uygulamaya devam etmişlerdir. Ancak burada cevaplanmasına ihtiyaç duyulan önemli bir soru akla geliyor: Örtünmenin utanma duygusunu tatmin edecek en uygun şekli nedir? Aykırı giyim tarzlarının sebep olduğu olumsuzluklar nasıl giderilecektir?
İşte islam, yaratılışta bünyemize yerleştirilen duyguları dikkate alır ve hükümlerini bu duygularla uygunluk arz edecek şekilde belirler. Elbette ki; utanma duygusuna en uygun bir örtünmeyi de insanı ve duygularını var eden Yüce Yaratıcı belirleyecektir.  

İslam'da Giyim ve Tesettür için şu an mevcudu olmayanlar

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2019 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı