%16
İstanbul Lezzetleri - Yaşin, Mehmet

İstanbul Lezzetleri

Mehmet Yaşin

Yayınevi: Doğan Kitap

Yayın tarihi: 04/2012

ISBN: 9786050906240

Türkçe | 452 Sayfa | 13 x 22 cm.

Tür: Türk Mutfağı

  • 24,78 TL
  • 29,50 TL

Mehmet Yaşin’in İstanbul’daki damak çatlatan mekanları bir araya getirdiği kitabı yemekten zevk alanların elinden düşmeyecek

TV programcısı, gazeteci ve gurme Mehmet Yaşin, İstanbul’un değişik noktalarında yer alan 150 lezzet durağını İstanbul Lezzetleri adlı kitabında bir araya getirdi.

Birbirinden etkileyici görsellerin yer aldığı İstanbul Lezzetleri’nde, balık lokantaları, meyhaneler, esnaf lokantaları, lüks lokantalar, kebapçılar ve et lokantaları, etnik lokantalar, hamur işleri, tatlıcılar ve pastaneler, çorbacılar, restoranlar olmak üzere, Türk ve dünya mutfaklarından 13 dalda yaklaşık 150 lezzet mekânı ayrıntılı olarak anlatılıyor.

Mehmet Yaşin’in kitapta anlattığı mekânlar, hijyenden lezzete, servisten otoparka kadar, beş yıldız üzerinden değerlendiriliyor. Ayrıca, mekânların menülerinin yanı sıra favori yemeklerinin tariflerinin de yer aldığı kitapta, mekânın tarihçesi, dekorasyonu, manzarası gibi ayrıntılar da anlatılıyor.

Konusunun uzmanı olan bir yazarın dilinden anlatılan tüm bu restoranlara gitmek, anlattığı tüm lezzetleri tatmak isteyeceksiniz. İş yemekleriniz, yabancı konuklarınız, unuttuğunuz lezzetleri yakalamak için çıktığınız şehir turları ya da güzel bir yemek eşliğinde hoş dost sohbetleri için başvurabileceğiniz eşşiz bir kaynak.

Mehmet Yaşin’in yeni kitabı ‘İstanbul Lezzetleri’, yemek aşığı olan herkesin elinin altında bulunması gereken bir yapıt.
 Murat Bozok - Milliyet

 

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2019 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı