İyi Yaşamak İçin Yaratıcı Düşünmek - Reiman, Joey

İyi Yaşamak İçin Yaratıcı Düşünmek

Joey Reiman

Yayınevi: Reklamcılık Vakfı

Yayın tarihi: 09/2004

Çevirmen : Bilgin Adalı

Karton Kapak | Türkçe | 198 Sayfa |

Tür: İş Yönetimi

Bir gün, o akşamki gala için çok acil olarak saçının yapılmasını isteyen bir kadın, ünlü bir kuaförü evine çağırır. Kuaför, sadece bir kurdele ve bir fırça ile başyapıtını yaratmaya koyulur. Otuz dakika sonra saç yapılmıştır ve kadın gözlerine inanamaz. ''Borcum ne?'' diye sorar. ''2.000 Dolar.'' diye yanıtlar kuaför. Kadın donup kalır. ''Bu insafsızlık'' der. ''Bir kurdele için size 2.000 Dolar veremem''. Kuaför kurdeleyi hızla çeker. Başyapıtı, karmakarışık bir saç yığını haline dönüşür. ''Pekala, kurdele için para istemiyorum.'' der. Kadın yıkılmıştır.

Kazanmanın, ''kurdelelerin değerleri değil, kuaförlerin yetenekleri'' üzerine konumlandırılması gerektiğini savunan Reiman'a göre kurumlar bugün hala 'billboard'lar ve 30 saniyelik tv reklamları gibi somut araçlara itibar ediyorlar. Oysa rekabetçi ortamda, daha etkili ve daha iyi iş yapan parlak fikirlerin bulunması gerekiyor. Bu da gittikçe güçleşiyor.

Bugün toplum, reklam mesajlarının bombardımanı altında kalmak yerine, yaşam tarzlarını değiştirecek yeni fikirlerle karşılaşmak istiyor. O halde, bir tek şeye her zamankinden çok daha fazla ihtiyacımız var: Fikirlere...

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2024 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015