Kalbim Küçük Sevgim Büyük - İsmail, Hekimoğlu

Kalbim Küçük Sevgim Büyük

Hekimoğlu İsmail

Yayınevi: Timaş

ISBN: 9799752634403

Türkçe | 144 Sayfa | 15 x 19 cm

Tür: 11-14 Yaş Okuma Kitapları

Sevgili Çocuklar,

Sabah yataktan kalkınca, güneşin pırıl pırıl parlayan ışıklarını, mavi gökyüzünü görmek ne güzel değil mi? Hele dışarı çıkıp, koşmak, oynamak, zıplamak ne harika!

Evet harika ama bunu diğer canlılar da yapabiliyor. Onlar da yürüyor, koşuyor, hopluyor, zıplıyor hatta eğleniyor. Onlar da bizim gibi yiyip içiyor, geziyor, uyuyor.

Ama biz insanlar, diğer canlılardan farklıyız değil mi? Konuşabiliyoruz, düşünebiliyoruz, üretebiliyoruz. Bunlar insanlarda olup da diğer canlılarda olmayan çok önemli özellikler… Fakaaat…

Bunlardan daha önemli bir özellik daha var ki o, insanları yaratılmışların en üstünü yapıyor. O nedir biliyor musunuz?

İnsanı bütün varlıklardan farklı ve üstün kılan o özellik imandır. İman, insanı insan eder, güzel ahlaklı eder, bilgili eder.

Biz imanımızı “Amentü billahi ve melaiketihi ve kütübihi ve rusulihi vel yevmilahiri ve bil kaderi hayrihi ve şerrihi minallahi teâlâ vel-ba'sü ba'delmevti hakkun eşhedü en la ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abdühü ve resulühü” sözlerini okumakla tasdik ediyoruz. Bunları söyleyince şöyle demiş oluyoruz: "Allah'a, meleklerine, kitaplarına, peygamberlerine, âhiret gününe, kadere, hayır ve şerrin Allah'tan geldiğine, öldükten sonra dirileceğime inandım.” Bunlara, İslam âlimleri “iman esasları” diyorlar.

Hekimoğlu İsmail’in 9 yaş ve üstü siz çocuklar için yazdığı, 144 sayfa, renkli resimli “Kalbim Küçük Sevgim Büyük-Çocuk ve İman” kitabı, akıcı bir üslup, sevgi dolu hikâyeler ve sıcacık bir dil ile sizleri güzel bir yolculuğa çıkarıyor.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2019 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı