%26
Kali ile Ofansif Güvenlik : CEH ve Sızma Testlerine Giriş Rehberi - Taner, Cemal

Kali ile Ofansif Güvenlik : CEH ve Sızma Testlerine Giriş Rehberi

Cemal Taner

Yayınevi: Abaküs Kitap

Yayın tarihi: 02/2018

ISBN: 9786052263167

Türkçe | 160 Sayfa | 16,5 x 24 cm

Tür: Bilgisayar / Güvenlik

  • 21,83 TL
  • 29,50 TL

CEH ve Sızma Testlerine Giriş Rehberi
Günümüzde en popüler güvenlik test platformlarından biri olan Kali Linux, her yaş grubundan kişilerin penetrasyon testleri ve bilgi güvenliği konusunda daha deneyimli olmalarına olanak sağlayan Debian tabanlı bir Linux dağıtımıdır. Kali, yalnızca birçok güvenlik ve penetrasyon testi programının temel taşı değil, aynı zamanda en deneyimli güvenlik görevlilerinin bile daha etkili olmasına yardımcı olmak için kod, yöntem ve deneyim paylaşan muazzam bir kullanıcı topluluğuna sahiptir. Bir platform olarak Kali Linux çok yönlüdür. USB ortamından çalıştırılabilir, sabit disk üzerine kurulu olarak yüklenebilir veya yine sanal ortamlarda çalıştırılabilir.
Kötü amaçlı aktörlerin ve kötü amaçlı yazılımların artmasıyla sistem ve ağ güvenliğine artan oranda odaklanan saldırıların nasıl çalıştığını anlayabilme, dengeli ve uygun denetimler sağlamada daha etkili olmanızı sağlar.
Bu kitapta, Kali Linux’u, Nessus ve OpenVAS gibi farklı türden penetrasyon testi görevlerini gerçekleştirmek için kullanılan ek araçları nasıl kullanacağınızı öğreneceksiniz. Test amaçlı etkili bir sanal laboratuvarın nasıl kurulacağını ve penetrasyon testlerinin birçok yönünü ve ayrıca Kali Linux platformunun başarılı bir şekilde kullanılmasının nasıl sağlanacağı konusunda faydalı tavsiyeleri de ele alacağız.
Kali içerisinde gelen yüzlerce araç bulunsa da, kitabımızda genellikle sızma testlerinde sıklıkla kullanılan araçları tanıtmayı uygun bulduk. Bu bağlamda kitabımız, bir ethical hacking veya sızma testlerine giriş rehberi olarak düşünebilir. Kitabımız eğitim videolarıyla desteklenmiştir.
İçindekiler:
Kali Linux Nedir?
Gelişmiş Test Laboratuvarı Oluşturma
Bilgi Toplama
Güvenlik Zafiyetlerinin Tespiti
Güvenlik Açıklarını Sömürme
Linux Makinede Arka Kapı Açmak
Parola Saldırıları
Web Zafiyet Tespit Araçları
Kablosuz Ağ Saldırıları
DoS/DDoS Saldırıları

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2019 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı