%0
Karikatürlerle Çocuk Hakları Sözleşmesi - Dokgöz, Halis

Karikatürlerle Çocuk Hakları Sözleşmesi

Halis Dokgöz

Yayınevi: Akademisyen Kitabevi

Yayın tarihi: 07/2020

ISBN: 9786257106368

Türkçe | 114 Sayfa | 16 x 22 cm

Tür: İnsan Hakları

  • 37,50 TL

 Çocuk haklarının tanıtılması, yaygınlaştırılması ve geliştirilmesi amacıyla 2013 yılında kurulan Çocuk Alanında Çalışan Avukatlar Ağı(ÇAÇAv), stratejik davalama, İzleme, raporlama yapmakta, bir çok meslek grubu ve öğrencilere yönelik eğitimler düzenlemektedir. Çocuk Hakları Alanında gönüllü avukat sayısını arttırmayı da hedefleyen ağ, bu hedefleri birlikte gerçekleştirmek üzere ÇAÇAv Gençlik Ağının kurulmasını sağlamıştır. Hukuk fakültesi öğrencileri yanısıra disiplinler arası işbirliğinin önemine binaen Gençlik Ağı bünyesine ilgili diğer fakültelerden üye kabul ederek birlikte hedefleri gerçekleştirmeye çalışmaktadır. Öğrenciler üniversitelerde çocuk hakları kulupleri kurulması ve ilgili fakültelerde çocuk hakları dersinin açılması için çaba göstermiş ve bazı üniversitelerde bunu başarmışlardır.
Herhangi maddi kaynağı ve bütçesi olmayan ÇAÇAv, faaliyetlerini gönüllü yürütmektedir. Ankara Kalesi bitişiğinde Roman Hakları Derneği işbirliğinde Roman çocuklara yönelik sosyal, kültürel ve sanatsal faaliyetler yürütmek üzere bir yer kiralanmıştır. Çocukların Hayal Ev olarak adlandırdığı bu evde 40 civarında genç haftalık programlar yapıp dönüşümlü faaliyet yürütmektedir. ÇAÇAv, ECPAT ve Uluslararası Af Örgütü ortaklığında Türkiyenin bir çok ilinde Çocuk Alanında Çalışanlara Yönelik Temel İnsan Hakları ve Çocuk Adalet Sistemi Eğitimleri düzenlemektedir.
1989 yılında imzaya açılan Birleşmiş Milletler Çocuk Haklarına Dair Sözleşme bunca yıl geçmesine rağmen içeriğinde yer alan hakların hala bir çok kişi ve kurum tarafından bilinmediği, çocuklara yeterli düzeyde öğretilmediği tarafımızca gözlemlenmektedir. Bununla birlikte tanıtılması ve yaygınlaştırılması açısından da yeterli ve ilgi çekici materyal olduğunu söylemek de pek mümkün değil.
Çocuk Haklarının tanıtılması, yaygınlaştırılması bakımından ve sanatsal çalışmaları da teşvik edecek yönü ile iş bu elinizdeki karikatür kitabı kaynak olarak bir çok meslek grubu ve çocuklar için oldukça faydalı olacaktır.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2021 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı