Kayıp Tarihimiz  - Akyol, Taha

Kayıp Tarihimiz

Taha Akyol

Yayınevi: Yakın Plan

Yayın tarihi: 01/2012

ISBN: 9786055535292

Türkçe | 175 Sayfa | 13,5 x 21,5 cm.

Tür: Modern Türkiye Tarihi

Osmanlı Devleti'ne Hasta Adam yakıştırmasını yapan kimdi?
Devlet-i Aliyye gerçekten Hasta Adam denilecek kadar kötü durumda mıydı?
Cevabını, Prof. Dr. Ilber Ortaylı veriyor.
İkinci Abdülhamit'in 31 Mart Vak'ası ile devrilmesinin perde arkasında neler vardı? Konunun uzmanları Ahmet Turan Alkan ve Sacit Kutlu anlatıyor.
Mustafa Kemal Paşa ile Millî Mücadeleyi başlatan komutanların yollan neden ayrıldı? "Mustafa Kemal, ingilizlerden valilik istedi mi?" sorusunu Alev Coşkun ve Mustafa Armağan tartışıyor.
Kurtuluş Savaşında Mustafa Kemal'in yanında yer alan Halide Edip, sonraki dönemde neden yurt dışına, gönüllü sürgüne gitti? Kritik yılların perde arkasını İpek Çalışlar ve Prof. Dr. Cemil Koçak aralıyor.
Atatürk'ün yazdığı Nutuk'la Kazım Karabekir'in kaleme aldığı İstiklal Harbimiz neden birbirini doğrulamıyor? Atatürk ile İsmet İnönü'nün arasını açan sebepler nelerdi? Atatürk, İnönü'nün öldürülmesini istemiş miydi? inönü, "Devlet içki sofralarından mı yönetilecek?" dive isyan etti mi? Doç. Dr. Ahmet Demire! ve deneyimli gazeteci Altan Oymen, tarihin kör noktalarım aydınlatıyor. Osmanlı Devleti'nin son dönemi ve Cumhuriyet'in kuruluş hikâyesi Kayıp Tarihimiz'de tartışılıyor.

Kayıp Tarihimiz için şu an mevcudu olmayanlar

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2020 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı