%20
Kelebek Camı  - Atakan, Ömer

Kelebek Camı

Ömer Atakan

Yayınevi: İkinci Adam

Yayın tarihi: 06/2022

ISBN: 9786258334111

Türkçe | 154 Sayfa | 13,5 x 19,5 cm

Tür: Anı, Mektup

  • 40,00 TL

 Değerli okuyucum,

Bazen duyduğumuz bir melodi veya gözümüze çarpan bir resim ile geçmişe gidip anılarımız canlanıp zaman durmuş gibi olur ya… Bazen de mesela sıcak bir yaz öğleninde, mesela Moda’da veya Harbiye’de, bazen bir tatil beldesinde, belki Bodrum’da, belki bir sahil kasabasında, kim olduğunu     unutmayı, şans karşılaşmalarını, belki geçmişimizdeki açıkları kapayan veya yaşanmamışlıkları yamalayan anlar olur. İşte o anlarda,  Dr. Who’nun zaman makinası T.A.R.D.I.S ile (Time And Relative Dimension In Space ya da Türkçesiyle; Uzaydaki Zaman Ve İzafi Boyut) eskiye giderim gündüz düşlerimde.

İşte bu kitaptaki 1980 ve 90’lı yılların mini anılarını okurken belki siz de ken-dinizden bir şeyler bulacak, bazen Depeche Mode dinleyecek bazen Pet Shop Boys, bazen Suadiye Atlantik Sineması’nda bir film izleyecek veya Moda Kırıntı’da hamburgerinizi yiyecek, bazen de Bodrum Hadigari’de içkinizi içip, Discorium’da dans edeceksiniz.

80 ve 90’lı yılların popüler kültürünün hafızama yer etmiş olay, mekan ve bilgileriyle yazmaya çalıştığım bu kitaptaki her hikayenin başlığının yanındaki kare kodu telefonunuza okutarak da alakalı görsel ve işitsel link vasıtasıyla biraz da olsa bu mini anlatımlarda kendinizi ve çevrenizi bulabilmeniz    ümidi ile…

İstanbul, Moda, Mayıs 2022


1970 İstanbul doğumlu olan Ömer Atakan, lise öğrenimini Saint-Joseph Lis-esi’nde tamamladıktan sonra Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Fakülte-si’nden mezun oldu ve California Üniversitesi Los Angeles’da Sinema ve Di-jital Teknolojiler üzerine eğitimini bitirdi. 1999’dan beri mimarlık alanında çalışmakta. Sinemayı, çizgi romanı, yazmayı, geçmişi araştırmayı   ve  koleksiyon yapmayı çok seviyor.

Motor Kurye ile Teslim
Bu Ürünün Bulunduğu Şubelerimiz:
  • pandora.com.tr

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2022 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı