%25
Kelt ve Germen Paganizmi - Altunay, Erhan

Kelt ve Germen Paganizmi

Erhan Altunay

Yayınevi: Destek

Yayın tarihi: 03/2019

ISBN: 9786053115625

Türkçe | 272 Sayfa | 13,5 x 21 cm

Tür: Kültür Tarihi

  • 18,75 TL
  • 25,00 TL

Kuzey inançları ve Germen paganizmi, bugünkü Avrupa’nın ve Batı medeniyetinin oluşmasında önemli bir yer tutar. Özellikle kuzey ülkeleri, bugün bile eski pagan inançlarını farklı şekillerde sürdürmeye devam etmektedir.
Avrupa kültürünü anlamak için Germen paganizmini iyi anlamak gerekir. Avrupa’da, özellikle Kelt bölgelerinde, Rönesans’tan sonra “Kelt kültürüne dönüş” başlamıştır ve başta Wicca olmak üzere birçok neo-pagan akımı da Kelt kültüründen etkilenmiştir.
Öte yandan neo-paganizmde yer alan önemli kutsal günlerin Kelt kültüründen geliyor olması da bu kültür üzerinde özellikle durmayı gerektirir. Ayrıca Anadolu’nun da bir Kelt yerleşimi olduğu unutulmamalıdır.
Kelt paganizmi Anadolu topraklarına hiç yabancı değil... Trakya’dan Anadolu içlerine kadar birçok bölgede var olmuş olan Kelt paganizmi, hem Anadolu inançları üzerinde hem de Anadolu insanı üzerinde önemli kalıntılar bırakmıştır.

Yazar Hakkında:

Dünyanın en özel kentlerinden olan İstanbul’da dünyaya geldi. Orta ve lise öğrenimini Saint Joseph Fransız Lisesi’nde yaptı. Hacettepe Üniversitesi’nde nükleer enerji mühendisliği okudu. Üniversite sırasında Fraktaller, Mandelbrot Kümesi, kuantum fiziği ve zaman üzerine çalıştı. Daha sonra Marmara Üniversitesi’nde insan kaynakları yönetimi yüksek lisansı yaptı. Radyoculuk hayalini çeşitli radyolarda ve TRT’de radyo programları yaparak gerçekleştirdi. Mitoloji ve paganizm araştırmaları hayatının vazgeçilmezlerinden oldu. İngilizce, Fransızca ve Latince bilen yazar ayrıca paganizm, mitoloji, dinler tarihi, sanat tarihi, sinema ve müzik konusunda çeşitli seminerler vermektedir. Yayımlanmış altı kitabı bulunmaktadır.

 

 

 

 

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2021 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı