%16
Kentsel Planlama ve Tasarım : Urban Planning and Design : Ciltli - Aru, Kemal Ahmet

Kentsel Planlama ve Tasarım : Urban Planning and Design : Ciltli

Kemal Ahmet Aru

Yayınevi: İTÜ Vakfı

Yayın tarihi: 10/2016

ISBN: 9786054778997

Editör : Nuran Zeren Gülersoy Turgay Kerem Koramaz

Ciltli | Türkçe-İngilizce | 458 Sayfa | 29,7 x 21 cm

Tür: Kent, Yerel Yönetim

  • 369,60 TL

UNESCO, 25 Ekim-10 Kasım 2011 tarihleri arasında Paris’te gerçekleştirdiği 36. Genel Konferansı’nda oybirliği ile 2012 yılında Mimar ve Şehir Plancısı Prof. Kemal Ahmet Arû’nun (1912-2005) doğumunun 100. yılının UNESCO’nun katılımı ile uluslararası düzeyde kutlanmasına karar vermiştir. Kutlama kararında, Şehir ve Bölge Planlama Bilim Alanının ülkemizdeki öncülerinden, mimar ve şehir plancısı Prof. Kemal Ahmet Arû’nun “bütün dünya mimarları ve şehircileri için de bir referans olduğu” vurgulanmıştır.
Prof. Kemal Ahmet Arû’nun 1940-1982 yılları arasında 42 yıl kesintisiz görev yaptığı İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi de, bu anma ve kutlamalara, Şehir ve Bölge Planlaması Bölümü ve Çevre ve Şehircilik Uygulama Araştırma Merkezi ile birlikte ulusal ve uluslararası düzeyde düzenleyeceği çeşitli etkinliklerle katılma kararı almıştır. Bu etkinliklerden biri de Prof. Kemal Ahmet Arû’nun mimarlık, planlama ve kentsel tasarım bilim alanına kuramsal ve uygulama alanındaki katkılarının çağdaş bir bakış açısı ile değerlendirildiği “Uluslararası Kentsel Planlama ve Kentsel Tasarım Sempozyumu”dur. Sempozyumda sunulan bildirilerin bir bölümü yeniden düzenlenerek bir kitapta toplanmış ve bu kitap İTÜ Vakfı yayını olarak basılmıştır.


At the 36th meeting of the General Conference of the UNESCO, held in Paris between October 25th and November 10th 2011, it was unanimously agreed to commemorate in the year 2012, the 100th anniversary of the birth of Professor Kemal AhmetArû, architect, and urban planner. A resolution was passed to emphasize his status as a pioneer of urban and regional planning in Turkey and as “an important reference for architects and urban planners worldwide.”
Istanbul Technical University Faculty of Architecture, where Professor Arû served between 1940 and 1982, organized several national and international events in collaboration with the Urban and Regional Planning Department and the Urban and Environmental Planning and Research Center.
In this regard, an “International Urban Planning and Design Symposium” was held to evaluate and promote in contemporary perspectives Professor Arû’s theoretical and professional contributions to architecture, urban planning, and urban design disciples. The papers presented at this Symposium are reviewed and compiled into this book and published by the ITU Foundation.

 

Motor Kurye ile Teslim
Bu Ürünün Bulunduğu Şubelerimiz:
  • pandora.com.tr
  • Nişantaşı

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2024 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015