Kılavuz Kaptan Öğretmen : Örnek Olaylarla Zenginleştirilmiş - Aksoy, Gökhan

Kılavuz Kaptan Öğretmen : Örnek Olaylarla Zenginleştirilmiş

Gökhan Aksoy

Yayınevi: Pegem A

ISBN: 9786052416259

Türkçe | 128 Sayfa | 13,5 x 21 cm

Tür: Eğitim (Genel)

Öğretmenler, öğrencilerine iyi bir “kılavuz kaptan” olabilmek için hayat denizindeki tehlikeli dev dalgaların ve fırtınaların nerelerden gelebileceğini bilmeli, öğrencilerin aşmakta zorlandıkları dar boğazları çok iyi tanımalı, bunları seyir defterlerine not alarak gereken önlemleri almalılardır. Bu yüzden tüm öğretmenlerimizin öğretmenlik mesleğinin genel yeterliklerine sahip olması onu açık denizlerde bekleyen öğrencileri adına hayati öneme sahiptir.

Öğretmenlerimiz, öğrencilerine kılavuz kaptanlık yaparken bazen çıkmaza düşmekte, karşılaştıkları problemleri aşmakta zorlanmaktadırlar. İşte bu kitabın yazılma sebebi de budur. Amaç akıl hocalığı yapmak değil, sıkıntı yaşadıkları anlarda öğretmenlerimize bir arkadaş olmaktır. Yalnız ve çaresiz hissetmemelerini, onların nelere güçlerinin yetebileceğini hatırlatarak kendi potansiyellerinin farkına varmalarını sağlamaktır ve sınıflarda yaşayacakları muhtemel problemleri göstermektir. Kısacası öğretmenlerimizin daha sağlıklı bir öz değerlendirme yapmalarına katkı sunmaktır.

Kitabın akışında öğretmenlik mesleği genel yeterlikleri çerçevesinde, öğretmenin meslek yaşantısında alması gereken bazı sorumluluklar, ilgili bilimsel literatür taranarak okuyucuya sunulmakta ve bu sorumluluklara ait örnek olaylara yer verilmektedir. Bu amaçla kitapta okurlara sadece teorik bilgi vermek yerine, öğretmenlik mesleğinde pratikte yaşanan sorunlara da yer verilmiştir.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2019 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı