Kıymıklardan Atomlara Sonra Da Quasarlara : Öykülerim 1 - Erdönmez, Ahmet

Kıymıklardan Atomlara Sonra Da Quasarlara : Öykülerim 1

Ahmet Erdönmez

Yayınevi: Dorlion

Yayın tarihi: 05/2022

ISBN: 9786254192227

Türkçe | 336 Sayfa | 16 x 24 cm

Tür: Anı, Mektup

 Bu kitap Anadolu’nun bir köyünde doğup oradaki çok kısıtlı ve zor koşullarda yaşayan bir çocuğun hayat hikâyesini anlatıyor. Kitabı okuyunca göreceksiniz ki Ordu’nun Mesudiye ilçesinin Yeşilce köyünde doğan Prof. Dr. Ahmet Erdönmez’in orada başlayan ve saygın bir bilim insanı oluncaya kadar karşılaştığı zorluklar, sadece Ordu’nun bir ilçesindeki gerçekleri anlatmıyor. Hakkâri’nin, Muş’un, Erzincan’ın ilçelerinde ya da Anadolu’nun Batısında örneğin Burdur’un, Manisa’nın veya Aydın’ın bir köyünde yaşayan yüzbinlerce Ahmet Erdönmez’in hâlâ karşılaştığı olayları da okuyucunun gözleri önüne seriyor. Kendisini kutluyorum.
Prof. Dr. Ahmet Erdönmez uzun yıllar Samsun’daki Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nde “Katı Hal Fiziği” öğretim üyesi olarak çalıştı. Binlerce öğrenci yetiştirdi ve emekli oldu. Tüm yaşadıklarını, -ondan ders alacakların- hizmetine sunmak için bu kitabı yazdı.
Erdönmez bana da basımdan önce okuma fırsatı ve anlatımlarındaki içtenliği çok etkileyici buldum. Aynı duyguları sizin de paylaşacağınızdan emin olarak, Erdönmez’den başka kitaplar da beklediğimizi duyurmak istiyorum.

Duayen Gazeteci - Yazar
Oktay Ekşi
İstanbul

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2022 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı